معرفی استارت‌آپ؛ نور: نرم‌افزار پیش‌بینی و کنترل جریان نقدینگی

معرفی استارت‌آپ؛ نور: نرم‌افزار پیش‌بینی و کنترل جریان نقدینگی

امکانات گوناگونی در زمینه مدیریت کسب‌وکارهای متوسط و بزرگ وجود دارد. آن‌ها می‌توانند مدیران میانی استخدام و از نرم‌افزارهای با امکانات خوب استفاده کنند اما در کسب‌وکارهای کوچک این امکان مهیا نیست.

حتی برای مشاوره باید جستجوی فراوانی داشته باشند تا بتوانند مشاوران باتجربه مرتبط پیدا کنند و در آن صورت هم متحمل هزینه‌های بالایی خواهند بود.

راه ‌حل ما

«نرم‌افزار پیش‌بینی و کنترل جریان نقدینگی نور» یک داشبورد مدیریت برای کسب ‌وکارهای کوچک است؛ از دانش‌بنیان گرفته تا کسب‌ وکارهای مستقل.

در این نرم‌افزار برخلاف اکثر نرم‌افزارها که به ثبت و ضبط گذشته می‌پردازند و از مدیر می‌خواهند تا با تحلیل گذشته سعی کند برای آینده برنامه‌ریزی کند؛ فقط درباره آینده صحبت می‌کند و میزان نقدینگی یک بنگاه در هر لحظه در زمان‌های آینده، ملاک توانایی یا ضعف یک مدیر در انجام و کیفیت انجام کارها فرض گرفته شده است.

این داشبورد مدیریت از مدیر می‌خواهد تا با تخمین هزینه و درآمدهای آینده و میزان نقدینگی، به تعیین استراتژی میان‌مدت و بلندمدت خود بپردازد و با چشمی باز و حس بهتری از آینده نسبت به برنامه‌های خود تصمیم‌گیری کند.

برنامه نور چگونه کار می‌کند؟

نرم‌افزار نور بر اساس اطلاعات تولید شده در تمامی کسب‌‌وکارها، نیاز های مدیران و شیوه نگاه به موضوعات و گزارش‌ها، طراحی و تولید شده است. «نور» شرایط بنگاه‌های اقتصادی هدف خود را تشخیص می‌دهد و بر اساس آن، هرچه الان نیاز دارند، از آن غافل‌اند یا توانایی دریافت و تحلیل گزارش‌های آن را ندارند، برایشان مهیا کرده است.

مشخصات نرم افزار پیش‌بینی جریان نقدینگی نور

با بیان و کارکردی بسیار ساده و بدون نیاز به هیچ تخصص خاص در حوزه IT یا مدیریت، برای هر ۲ نوع سلیقه محصول ویژه‌ای طراحی و تولید شده است.

۱- نسخه تحت ویندوز: برای کسانی که به هر دلیلی در فضای کسب‌وکار به اینترنت اعتماد ندارند. تمامی اطلاعاتشان در سیستم شخصی‌شان قرار می‌گیرد.

۲- نسخه تحت وب: کاربران می‌توانند از مزیت‌های بسیار زیاد آن استفاده کنند.

این نرم‌افزار درحال‌توسعه است و در آینده کاربران می‌توانند از امکانات بیشتری برای هدایت مجموعه هایشان بهره‌مند گردند.

چالش‌های مدیران کسب‌و‌کارها

کسب‌وکارهای کوچک جزو ارکان یک کشور هستند. از اشتغال و تولید گرفته تا صادرات و نوآوری، همیشه ردپای نیاز به این کسب‌وکارها وجود دارد.

به دلایل شرایط خاص اکوسیستم کسب‌وکارهای کوچک، درصد بسیار پایینی از مدیران فعال و توانمند موفق می‌شوند و شکست خورده‌ها، سرخورده از این شرایط، در حالی که سرمایه مادی‌شان را هم ازدست ‌داده‌اند به پایان خط ‌رسیده‌اند، از کشور مهاجرت می‌کنند یا درگیر مسایل دیگری می‌شوند.

مزایای نرم‌افزار نور
۱- به دلیل مشاوره تلفنی هزینه مشاوره پایین است.

۲- در طول سال «مشاور» همراه مدیر خواهد بود و از حضور او بهره می‌برند.

۳- در جلسات عمومی و همایش‌هایی که برگزار می‌شود، مدیران می‌توانند مسایل خود را از نزدیک با مشاور مطرح کنند.

۴- در مشاوره تلفنی، مشاور و کاربر با مشاهده اطلاعات داشبورد مدیریت به‌ راحتی با موضوع ارتباط برقرار می‌کنند و کیفیت مشاوره در حد مطلوبی خواهد بود.

۵- هر مشاور تنها در چند حوزه کسب‌وکار محدود مشاوره می‌دهد. بنابراین، اطلاعات عمومی آن‌ها نسبت به مشکلات فعالان این حوزه قابل ‌توجه خواهد بود. از طرف دیگر، حوزه‌های انتخابی برای یک مشاور با توجه به تحصیلات و تجربه کاری آن‌ها انتخاب می‌شود که کیفیت مشاوره را تا حد چشم‌گیری بالا می‌برد.

برای طراحی و تولید این نرم‌افزار بررسی‌های زیادی درباره نیازهای مدیران و فضای کسب‌وکار شده است و توانسته‌ایم با ابزاری ساده و به دور از پیچیدگی‌های معمول، آن‌ را تبدیل به ابزاری برای مدیران کنیم تا با استفاده از آن، سکان بنگاه خود را به دست بگیرند. برای اطلاعات بیشتر به وب‌سایت «نور» مراجعه کنید.