رویداد کارآفرینی «شهر بندری هوشمند» برگزیدگانش را شناخت

رویداد کارآفرینی «شهر بندری هوشمند» برگزیدگانش را شناخت

رویداد کارآفرینی «شهر بندری هوشمند» که از ۱۶ تا ۱۸ اسفندماه ۱۳۹۶ در دانشگاه خلیج فارس برگزار شد، با شناخت تیم‌های برگزیده پایان یافت.

در این رویداد سه‌روزه که با مشارکت پارک علم و فناوری خلیج فارس و اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر برگزار شد، پس از ثبت‌نام افراد در روز اول و تشکیل تیم‌ها، در روز دوم با برگزاری چند کارگاه در زمینه های کسب‌و‌کار و چندین کارگاه تخصصی در زمینه‌های فناوری اطلاعات و شهر هوشمند ادامه یافت. در این کارگاه‌ها تیم‌ها با نحوه کار تیمی و تهیه برنامه کاری آشنا شدند.

همچنین در این رویداد چند کارگاه تخصصی مرتبط با نیازهای یک شهر هوشمند و نحوه کارکرد هر یک از سیستم‌های مورد استفاده در این شهر برگزار شد. در این کارگاه‌ها، چند نفر از فعالان در زمینه سیستم‌های هوشمند در‌مورد زیرساخت‌های لازم و ضرورت تعامل دستگاه‌های اجرایی برای کارایی این سیستم‌ها توضیحاتی به شرکت‌کنندگان ارایه کردند. آن‌ها با تاکید بر لزوم یکپارچگی تمامی سیستم‌ها و ابزارها در قالب یک شهر هوشمند، عدم وجود چنین سیستم واحدی را بزرگترین چالش تحقق یک شهر هوشمند دانستند.

این رویداد به دلیل همزمانی با انتخاب شهر بوشهر به‌عنوان پایلوت یک شهر هوشمند در ایران از سوی شورای عالی عتف و حضور مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) در دانشگاه خلیج فارس با استقبال قابل‌توجه دانشجویان، استادان و فعالان حوزه فناوری اطلاعات و سیستم‌های هوشمند روبه‌رو شد. در روز پایانی رویداد هر یک از تیم‌ها ایده خود را به داوران ارایه کرده و در بخش پرسش و پاسخ به سوال‌های آن‌ها پاسخ دادند.

در پایان، ۵ ایده «اتوبوس هوشمند»، «سیستم هوشمند سفارش وسایل تفریحی»، «پارکینگ هوشمند»، «سطل زباله هوشمند» و «اپلیکیشن شهر هوشمند» به عنوان ایده‌های برگزیده این رویداد انتخاب و از صاحبان این ایده‌ها تقدیر شد.