fa-IR
توسط پارک علم و فناوری آذربایجان غربی صورت گرفت

برگزاری هشتمین رویداد شتاب آذربایجان در شهرستان خوی

هشتمین رویداد شتاب آذربایجان(روشا)، توسط پارک علم و فناوری آذربایجان­غربی در دانشگاه پیام­نور خوی برگزار شد.
حسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان­غربی در هشتمین رویداد شتاب آذربایجان(روشا)، گفت: یکی از اهداف برگزاری رویدادهای شتاب در شهرستان‌ها تشویق دانش ­آموزان، دانشجویان و عموم مردم به ایده‌پردازی، گسترش فرهنگ کارآفرینی و شروع یک کسب­و­کار است.
وی در ادامه افزود: با ترویج ایده­پردازی و ایجاد حس اعتماد به نفس به دنبال تحول در توسعه اقتصادی آذربایجان­غربی هستیم که این تحول از طریق دانشجویان، دانش­آموزان و فارغ­التحصیلانی که بخواهند ایده‌های خود را به ثروت تبدیل کنند، ممکن خواهد بود. راه‌اندازی مرکز رشد در شهرستان خوی از جمله برنامه‌های پارک علم و فناوری است چراکه این شهرستان، ضمن داشتن مرکزیت در شمال استان و جمعیت قابل توجه، دارای یکی از مرزهای ارتباطی کشور با اروپا نیز به شمار می‌رود.
دادرس، رئیس دانشگاه پیام‌نور مرکز خوی نیز در هشتمین رویداد روشا، بیان کرد: یکی از رسالت‌های نظام آموزشی، علاوه بر آموزش، شناسایی استعدادهای دانشجویان و هدایت آن‌ها به سمت ایجاد کسب‌وکار است و برگزاری رویداد شتاب توسط پارک علم و فناوری می‌تواند در توسعه کسب و کار نقش موثری ایفا کند.
دادرس ابراز کرد: هر یک از شرکت‌کنندگان رسانه‌ای برای ترویج رویدادهای شتاب خواهند بود و امیدواریم برگزاری اولین رویداد شتاب در خوی باعث شود ایده‌پردازی در خوی توسعه یابد.
در جریان هشتمین رویداد شتاب آذربایجان(روشا) کارگاه آموزشی با عنوان چگونه سلطان کسب و کار خود باشیم با هدف شناخت عوامل موثر بر کارآفرین شدن و موفقیت برگزار شد.
نرمین داوودی، مدیر حوزه موسسات پارک علم و فناوری آذربایجان­غربی نیز مدرس دومین کارگاه این رویداد شتاب با موضوع نحوه ارائه موثر ایده به سرمایه گذاران بود.
گفتنی است قبل از برگزاری این رویداد، ۱۴ نفر جهت ارائه ایده ثبت نام کرده بودند که پس از برگزاری کارگاه‌های آموزشی تعداد ایده‌پردازان به 22 نفر افزایش یافته و در پایان این رویداد، از نفرات برتر تجلیل شد.
در جریان این رویداد، یوسف نادری با ایده بطری آب آجری و ظرف غذای کودک رتبه اول و علی سبزعلی پور با ایده دوپامین، حائز رتبه دوم شدند.
هیئت داوران و شرکت کنندگان در رویداد، ایده افزایش کارایی الیاف گیاهی در برابر گرما و سایش با استفاده از نانو مواد توسط هادی قویدل حبشی و ایده مدیریت متقاضیان خروج از مرز رازی توسط معصومه میرکاظم زاده را به عنوان ایده‌های سوم و چهارم معرفی کردند.
الهه محمدزاد اصل برای ایده استفاده از کلکسیون گیاهان دارویی به جای چمن در فضاهای سبز در شهرها توانست رتبه پنجم را کسب کرده و ستاره مرادنیا برای ایده تولید محصولات زراعی بدون علف هرز، به عنوان ایده قابل تقدیر شناخته شد.


لازم به ذکر است هشتمین رویداد شتاب آذربایجان با موضوع آزاد و با تاکید بر مزیت‌های نسبی شهرستان خوی برگزار شد که در آن 4 ایده در زمینه ICT با عناوین مدیریت متقاضیان خروج از مرز رازی، سامانه زراعت و باغداری اینترنتی، فرمان خودرو خودکار، کاربرد سیستم‌های mis مطرح گردید که متاسفانه هیچ کدام واجد شرایط دریافت رتبه و یا تقدیر نبودند.