fa-IR
کسب‌وکارهای حوزه فاوا رشد قابل توجهی داشته است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه دولت

کسب‌وکارهای حوزه فاوا رشد قابل توجهی داشته است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در سال جاری رشد کسب‌وکارهای حوزه فاوا قابل توجه بوده است، اظهار کرد: مهم‌ترین پروژه اقتصادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، کریدور فاوا است که این پروژه در حال اجرا است.

آذری جهرمی امروز در حاشیه جلسه هیات دولت درباره اقدامات وزارت ارتباطات در حوزه اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی در لایه‌های مختلف در این وزارتخانه تعریف شده است که یک لایه مهم آن، توسعه فناوری اطلاعات به‌عنوان زیرساخت توسعه سایر بخش‌ها است و ما باید زیرساخت‌های لازم برای تامین ارتباطات مناسب برای کشور را فراهم کنیم. در حال حاضر همه شهرهای کشور از خدمات نسل سوم و چهارم برخوردار شده‌اند.

او در ادامه افزود: تکلیفی هم در حوزه پهنای باند ثابت منازل داشته که در حال برنامه‌ریزی برای رفع موانع سرمایه‌گذاری در این بخش هستیم. تنظیم مقررات این بخش نیز انجام شده است.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه افزایش محتوای داخلی جزیی از برنامه‌های ما است بیان کرد: با تغییر تعرفه‌ها در مصوبه ۲۶۶، ظرفیت محتوای داخلی ۴۰ درصد رشد کرده است که عدد قابل توجهی است اما باید تلاش کنیم این عدد را رشد دهیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه با بیان اینکه مهم‌ترین پروژه اقتصادی ما کریدور فاوا است که در مجموعه فرودگاه پیام در حال پیگیری است بیان کرد: فاز اول این پروژه تمام شده و فاز دوم آن نیز آغاز شده است و فاز سوم که فاز نهایی است، در سال آینده انجام می‌شود. هشت شرکت برنامه‌های خود را آغاز کرده‌اند و دو شرکت بین‌المللی نیز در این پروژه فعال هستند.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه رشد کسب‌وکار حوزه فاوا امسال قابل توجه بود، تصریح کرد: در سال آینده برای رفع موانع این کسب‌وکارها برنامه‌ریزی خواهیم کرد و بستر مناسب برای زیست‌بوم این کسب‌وکارها را فراهم می‌کنیم.

او در پایان با بیان اینکه پیوست فناوری در عرصه تولیدات داخلی نیز ابلاغ شده و در حال پیگیری است، گفت: اینترنت در سال آینده گران نخواهد شد و همیشه در دنیا این‌گونه است که قیمت‌های پهنای باند در حال ارزان شدن است.