fa-IR
توجه به استارت‌آپ‌ها یک ضرورت برای حل مشکلات است
عضو شورای شهر تهران

توجه به استارت‌آپ‌ها یک ضرورت برای حل مشکلات است

عضو شورای شهر تهران گفت: تجربه نشان داده به میزانی که به سمت دیجیتال کردن شهر و کشور برویم به همان میزان با کاهش هزینه روبرو خواهیم بود.

مجید فراهانی با اشاره به نقش بزرگ استارت‌آپ‌ها در تحولات عمیق اقتصادی دهه جدید گفت: جوانان فعالی که عمدتا در بستر IT کسب‌وکارهای نو راه می‌اندازند و باعث تحول شهر و یا کشور می‌شوند، اولا هزینه‌های استفاده از خدمات را بسیار پایین می‌آورند ثانیا شفافیت در این خدمات لحاظ می‌شود و ثالثا در عرصه رقابت پذیری شهروندان خدمات بهتری دریافت می‌کنند.

او ادامه داد: استارت‌آپ‌های حمل‌و‌نقل نسبت به روش سنتی که استفاده از خودروهای عبوری بود، نرخ‌ها را پایین نگه داشته است و در عین حال با شفافیت امنیت، رفت‌و‌آمد را مدیریت می‌کند. اگر همین ویژگی را به همه حوزه‌ها تعمیم دهیم، مثل ماموریت‌های شهرسازی و فرهنگی اجتماعی و چیزهایی که شهروندان امروزه با آن روبه‌رو هستند، متوجه می‌شویم که استارت‌آپ‌ها در بالا رفتن رضایت شهروندان بسیار کمک‌کننده است.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: بحران‌های متعددی در شهر و کشور پیش روی ما است و از این رو، این روزها توجه به استارت‌آپ‌ها برای حل مشکلات اهمیت به سزایی دارد و باید به سوی آن حرکت کنیم.

به گفته او، بحران‌های متعددی که در شهر و کشورمان پیش روی ماست، نشان می‌دهد توجه به استارت‌آپ‌ها یک ضرورت برای حل مشکلات است و یکی از ضرورت‌های حرکت به سوی استارت‌آپ‌ها، درخواست مکرر شهروندان از سیستم مدیریت شهری برای بالا بردن استانداردهای خدمات شهری است که راه حل آن حرکت به سوی شهر دیجیتال است.

فراهانی گفت: رویکرد اصلی شهرداری تهران در دور جدید فعالیت‌ها و شورای پنجم توجه و حرکت به سوی شهر هوشمند است. راهی به جز رفتن به سمت شهر هوشمند و استارت‌آپ‌ها نداریم و باید به سمت تحول دیجیتال شهر حرکت کنیم. در این راستا معتقدم به میزانی که به سمت مشارکت مردم و نیروهای خلاق می‌رویم به همان میزان هم می‌توان مشکلات را حل کرد.

بزرگترین جشنواره استخدامی کشور  ۲۴ و ۲۵ اسفندماه در راستای اقدامی برای ایجاد اشتغال برگزار می‌شود و طی آن الو پیک ۲۰ هزار نفر را جذب می‌کند.