fa-IR
تجارت الکترونیک بستری مناسب برای حمایت از زنان توانمند
معصومه ابتکار:

تجارت الکترونیک بستری مناسب برای حمایت از زنان توانمند

معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری روز دوشنبه ۱۴ اسفندماه ۱۳۹۶ در قزوین و ضمن بازدید از نمایشگاه توانمندی بانوان و دیدار با دانشجویان، در گفتگوی ویژه خبری شبکه صداوسیمای جمهوری اسلامی واحد قزوین با بیان اینکه سرمایه اجتماعی عظیمی به اسم بانوان داریم و باید قدر آنان را بدانیم، گفت: آموزش کارآفرینی برای بانوان یکی از فعالیت‌هایی است که معاونت امور زنان و خانواده در دستور کار خود دارد و دولت دو نوع تسهیلات برای اشتغال بانوان فراهم کرده است. تجارت الکترونیک بستری مناسب برای حمایت از زنان توانمند و یکی از برنامه‌ها برای حمایت از بازار فروش توانمندی زنان است.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اعلام اینکه استفاده از فناوری دیجیتال برای بازاریابی بسیار بحث مهمی است، گفت: مذاکراتی با وزارت ارتباطات برای توانمندسازی بانوان و توسعه تجارت الکترونیک در حال انجام است و با تسهیلات کم می‌توان کسب‌وکارهای کوچک خانگی راه انداخت، همچنین به دنبال حمایت از بانوان در عرصه‌های بین‌المللی هستیم تا موفقیت و توانمندی‌های آنان و اشتغال را توسعه دهیم.

معصومه ابتکار بیان کرد: توجه به ابعاد مختلف خانواده در دستور کار دولت قرار دارد و تمام تلاش دولت استفاده از فرصت‌ها برای افزایش امید در جامعه است و برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باید آموزش‌ها را از دوران دبیرستان به جوان‌ها آغاز کنیم. نسل جوان نیاز به شنیده شدن دارد و جز مسایلی است که موردتوجه دولت است و توجه به کاستی‌ها و عدالت اجتماعی، همچنین توان‌افزایی تشکل‌ها و سمن‌ها در دستور کار دولت قرار دارد.

تدوین سند توسعه برای بهبود وضعیت زنان و خانواده از دیگر برنامه‌هایی بود که در این سفر موردبحث قرار گرفت.

ابتکار در بازدید از غرفه‌های صنایع‌دستی شهرستان البرز در چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های بانوان استان قزوین با بیان اینکه ۷۵ درصد از مشاغل حوزه صنایع‌دستی در اختیار بانوان است، بیان کرد: هرچقدر کالاها، تولیدات و خدمات تخصصی‌تر باشد از کیفیت بالاتری برخوردار است.