fa-IR
نخستین نشست «از پروژه پایانی تا خلق ثروت»
انجمن علمی رباتیک دانشگاه اصفهان برگزار کرد

نخستین نشست «از پروژه پایانی تا خلق ثروت»

نخستین نشست از سلسله نشست‌های «از پروژه پایانی تا خلق ثروت» روز سه‌شنبه ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۲ تا ۱۴به همت «پویتک»، مرکز گسترش کسب‌وکارهای نوپای دانشگاه اصفهان و انجمن علمی رباتیک دانشگاه اصفهان برگزار شد.

لزوم توجه به آینده شغلی دانشجویان و بهره‌گیری بهینه از آموخته‌های علمی دانشگاهی خود، هدف اصلی برنامه‌ریزی و اجرای سلسله نشست‌های از پروژه پایانی تا خلق ثروت در دانشگاه اصفهان است که در نخستین نشست، مسایلی همچون «چگونه یک پروژه پایانی می‌تواند به پول تبدیل شود؟ استارت‌آپ چیست و چگونه به دنیای آن وارد شویم؟ ثبت اختراع چیست و بازار دارایی‌های فکری کجاست؟ و امروزه در چه حوزه‌ای تخصص پیدا کنم تا ده سال دیگر از رده خارج نشود؟» بررسی شد.

احسان فقیه، کارشناس ارشد مهندسی مکانیک، هم‌بنیان‌گذار پویتک و دو موسسه‌ آموزشی اصفهان و علی صالحی، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد هوافضا از دانشگاه تهران، هم‌بنیان‌گذار پویتک و رییس کمیته‌ توانمندسازی شورای هماهنگی انجمن‌های گردشگری ایران، دو سخنران اصلی این نشست دانشجویی ۲ ساعته بودند.

روش‌هایی که می‌تواند پروژه‌هایی هدفمند و کارآمد برای دانشجویان فراهم سازد، بررسی زندگی حرفه‌ای «لری پیچ» و «ریموند کلاول» و دستاوردهای مبتنی بر دانش آن‌ها و مفهوم مگا ترندها و مفاهیم آینده‌پژوهی ازجمله مباحث کلیدی مطرح‌شده، علاوه بر محورهای اصلی در این نشست بود.