تصویب طرح توسعه اشتغال در حوزه آی‌تی و فضای مجازی
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد

تصویب طرح توسعه اشتغال در حوزه آی‌تی و فضای مجازی

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به جزییات نشست شورای عالی اشتغال که ۱۳ اسفندماه ۱۳۹۶ به ریاست حسن روحانی، رییس جمهور برگزار شد؛ اظهار  کرد: این نشست چندین دستور کار داشت که به‌سازی فضای کسب‌وکار اختصاصی برای فضای مجازی یکی از آن‌ها بود.

عیسی منصوری، توسعه اشتغال در حوزه آ‌ی‌تی و فضای مجازی را از مصوبه‌های شورای عالی اشتغال عنوان کرد و گفت:‌ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طرح‌های مختلفی در حوزه اشتغال‌زایی ارایه کرد که مهم‌ترین آن توسعه اشتغال در حوزه آی‌تی و فضای مجازی و ایجاد فضای کار اختصاصی در این حوزه بود. تسهیل قوانین در ایجاد کسب‌وکارهای جدید مبتنی بر فضای مجازی یکی از این اقدامات است. اتصال به بازارهای جهانی در این زمینه، موضوع بعدی بود.

او اظهار کرد: همچنین، تصمیم بر این شد طرح تکاپو در حوزه آی تی به پیشنهاد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ایجاد اشتغال در حوزه آی تی اجرا شود. پیش‌بینی شده است که بر اساس این طرح، برای ۱۰۰ هزار نفر در این حوزه فرصت جدید شغلی ایجاد شود.

خروج کارورزان از شمول قانون کار

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مصوبه دیگر شورای عالی اشتغال را خروج کارورزان در واحدهای پذیرنده از شمول قانون کار و تأمین اجتماعی خبر داد و افزود: تا پایان سال ۱۳۹۷ واحدهای پذیرنده کارورزان برای آموزش، از شمول قانون کار و تامین اجتماعی خارج می‌شوند. به این ترتیب کارفرمایان آزاد خواهند بود تا نیروی مهارت‌آموز جذب کنند.