بزرگ‌ترین «استارت‌آپ ویکند سلامت شمال کشور» برگزار می‌شود

بزرگ‌ترین «استارت‌آپ ویکند سلامت شمال کشور» برگزار می‌شود

استارت‌آپ ویکند سلامت به‌عنوان «نخستین رویداد حوزه سلامت در شمال کشور» در تاریخ ۱۶ تا ۱۸ اسفندماه ۱۳۹۶ در دانشگاه علوم پزشکی بابل برگزار می‌شود و تمامی رشته‌های پزشکی در آن حضور دارند. هم‌اکنون ۷۰ نفر برای شرکت در این رویداد نام‌نویسی کرده‌اند که در مدت ۳روز به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.
در روز نخست به هر شخص ۱ دقیقه فرصت داده می‌شود تا ایده‌های خود را ارایه دهد و در ادامه از بین ایده‌های ارایه شده، چند ایده با رای شرکت‌کنندگان انتخاب می‌شوند.
پس‌ازآن، تیم‌های معمولاً ۵ نفره با هدف راه‌اندازی یک ایده منتخب، تشکیل می‌شوند که در کنار آنان ممکن است به مشاورهای مالی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، بازاریاب، کسب‌وکار و گرافیک در هر تیم نیاز باشد.
علاوه بر این، یک مشاور فنی‌ و متخصص هم در زمینه مرتبط با ایده در هر تیم نیاز است و حضور کارشناسان باتجربه حوزه کسب‌وکارهای نوپا «منتورها» به ایده‌پردازان شرکت‌کننده در این رویداد کمک می‌کند تا از راهنمایی و تجارب این افراد برای راه‌اندازی یک استارت‌آپ استفاده کنند.
در پایان روز سوم، به هر تیم حدود ۵ دقیقه فرصت داده می‌شود تا بتواند نتیجه کار خود را از طریق یک فایل پاورپوینت ارایه دهد و در ادامه با نظر داوران و بر اساس فرم داوری ویژه این نوع رویداد، سه تیم (سه ایده) به‌عنوان تیم برتر معرفی می‌شوند.