fa-IR
پیش‌رویداد استارت‌آپ ویکند گردشگری استان سمنان برگزار شد

پیش‌رویداد استارت‌آپ ویکند گردشگری استان سمنان برگزار شد

پیش رویداد اولین استارت‌آپ ویکند گردشگری استان سمنان، روز شنبه ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۶ با هدف آماده‌سازی فضای لازم برای برگزاری استارت‌آپ ویکند اصلی در این پارک برگزار شد.

مراسم نخست این پیش رویداد با استماع تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید توسط قاری برتر استانی، امین هادی آغاز شد.

 پس از ارایه ضرورت تشکیل این همایش توسط تیم برگزارکننده، مهدی قاسمی، مسئول گردشگری سازمان میراث فرهنگی و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود و کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی به اهمیت صنعت گردشگری و اهتمام ویژه نسبت به آن مطالبی را بیان و راهکارهای مناسب جهت بسترسازی ویژه در استان و ایجاد فرصت‌های بهینه گردشگری را ارایه کرد.

پس از ارایه توضیحات اجمالی در مورد شرکت‌های کارآفرین موفق و راه‌اندازی کسب‌وکار مطلوب، آقای غیبی کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات و منتور ارشد(مربی) رویداد استارت‌آپ ویکند گردشگری، با ارایه مطالبی با عنوان آینده زیستی و علت نگرانی به آینده، درباره رویدادهای کارآفرینی و معرفی اجمالی آن مطالب ارزنده‌ای را بیان کرد.

در ادامه، ایشان با اشاره به روال استاندارد برگزاری رویدادهای استارت‌آپی گفت: مراحل برگزاری این رویداد شامل ارایه ایده‌ها توسط هر یک از شرکت‌کنندگان و سپس انتخاب ایده‌های برتر از طریق رای‌گیری از شرکت‌کنندگان است. در مرحله بعد برای هر یک از ایده‌های منتخب، تیمی از شرکت‌کنندگان در رویداد تشکیل می‌شود.

غیبی افزود: در روز دوم رویداد، تیم‌ها تحت آموزش و نظارت منتورها به انجام فعالیت‌های تیمی در راستای ارایه طرح اولیه کسب‌وکار برای ایده خود خواهند پرداخت. در خاتمه این جلسه، منتور ارشد رویداد به پرسش‌های حاضرین پاسخ داد.

شایان‌ذکر است «اولین رویداد استارت‌آپ ویکند گردشگری استان سمنان» ۱۶ تا ۱۸ اسفندماه ۱۳۹۶ در پردیس پارک علم و فناوری استان سمنان (شاهرود) برگزار خواهد شد.