دومین رویداد ملی کارآفرینی دریامحور برگزار شد
با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی

دومین رویداد ملی کارآفرینی دریامحور برگزار شد

دومین رویداد ملی کارآفرینی دریامحور باهدف توانمندسازی دانش‌آموختگان و جوانان خلاق و صاحب ایده برگزار شد، در این رویداد ۳ روزه  فرصت‌های واقعی کسب‌وکار، نیازها و چالش‌های صنعت گردشگری دریایی ارایه خواهد شد.

جذابیت دریاها برای همه گروه‌های سنی از کودکان تا بزرگسالان می‌تواند زمینه خوبی باشد که کارآفرینان به‌منظور ورود به صنعت گردشگری دریایی از آن بهره گیرند. بر این اساس دانشگاه خلیج‌فارس با همکاری کارگروه توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی بنیاد نخبگان استان بوشهر و پارک علم و فناوری خلیج‌فارس «دومین رویداد ملی کارآفرینی دریایی با رویکرد گردشگری» را باهدف توانمندسازی دانش‌آموختگان و جوانان خلاق و صاحب ایده برگزار کرد.

سعید جامعی دبیر دومین رویداد ملی کارآفرینی دریا محور در این رویداد ملی با اشاره به استقبال از این رویداد گفت: در بخش اصلی شرکت‌کنندگان به‌صورت تیم‌های ۵ تا ۸ نفره شرکت می‌کنند.

جامعی با اشاره به کارگاه‌های آموزشی ادامه داد: کارگاه‌های آموزشی برای تیم‌ها برگزار خواهد شد که از آن جمله می‌توان به کارگاه ایده‌سنجی، شیوه ارایه و طرح و مدل کسب‌وکار اشاره کرد.

عضو هیات‌علمی دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر با تاکید بر ظرفیت داوران افزود: تیم‌ها پس از گذراندن کارگاه‌های مربوطه در روز سوم طرح خود را ارایه خواهند داد و مورد داوری قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به حضور سرمایه‌گذاران و اهالی صنعت در جلسات ارایه گفت: از سه تیم برتر تقدیر خواهد شد و جوایز نقدی اهدا می‌شود.

جامعی بخش دیگر این رویداد را ایده بازار دریایی معرفی کرد و گفت: شرکت‌کنندگان در دو محور دانش‌آموزی و دانشجویی ایده‌های خود را در مرحله مقدماتی ارایه می‌دهند و ۵ تیم دانشجویی و ۱۰ تیم دانش‌آموزی به مرحله پایانی راه پیداکرده که در نهایت در هر محور ۳ تیم برگزیده معرفی خواهد شد.

دومین رویداد کارآفرینی دریایی با رویکرد گردشگری در سه روز از ۱۲ تا ۱۴ اسفندماه در دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر در حال برگزاری است.