دعوت از دانشجویان استارت‌آپی برای پاسخ به نیازهای افراد دیابتی

دعوت از دانشجویان استارت‌آپی برای پاسخ به نیازهای افراد دیابتی

رییس مرکز ایده‌پروری و نوآوری پژوهشگاه علوم و غدد متابولیستی دانشگاه علوم پزشکی تهران محوریت جشنواره دانشجویی «استارت‌آپی‌ها به دیابت حمله کنید» را طراحی و ساخت سامانه‌های اعلام و هشدار قند خون معرفی کرد و گفت: آخرین مهلت ارسال خلاصه طرح تجاری دانشجویان به این جشنواره ۳۱ فروردین ماه است.

عطاءالله پورعباسی در نشست خبری جشنواره دانشجویی «استارت‌آپی‌ها به دیابت حمله کنید» که امروز ۱۲ اسفند در محل این پژوهشگاه برگزار شد، با اعلام اینکه محوریت این جشنواره به دنبال تعامل با بیماران دیابتی در قالب طرح «مخترع سلام» تعیین شده است، ادامه داد: در قالب این طرح نیازهای واقعی بیماران دیابتی در جهت ارتقای کیفیت زندگی استخراج شد.

وی مهم‌ترین نیاز ابراز شده از سوی این بیماران را تجهیزات و سامانه‌های مرتبط با اعلام و هشدار قند خون عنوان کرد و افزود: نمونه مشابه چنین دستگاهی در کشورهای دیگر موجود است که در بعضی موارد از سوی بیماران با هزینه بالا خریداری می‌شود.

رییس مرکز ایده‌پروری و نوآوری پژوهشگاه علوم و غدد متابولیستی دانشگاه علوم پزشکی تهران، بیان کرد: گروه‌های استارت‌آپ‌ی با بدنه دانشجویی تا ۳۱ فروردین ۹۷ فرصت دارند خلاصه طرح تجاری خود را به جشنواره ارسال کنند.

پورعباسی بازه زمانی داوری طرح‌های ارسالی را دو ماه اعلام کرد و گفت: به دنبال داوری این طرح‌ها، تعدادی برگزیده و به شتاب‌دهنده‌های پژوهشگاه‌ها و شرکت شناسا معرفی خواهند شد تا مورد حمایت آموزشی این مراکز قرار گرفته و از امکانات آزمایشگاهی آن‌ها بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه استارت‌آپ‌‌ها برای استقرار در مراکز شتاب‌دهنده و تبدیل ایده به محصول اولیه بین ۶ ماه تا یک سال فرصت دارند، مرحله بعدی این فرآیند را معرفی آن‌ها به سرمایه‌گذاران عنوان کرد و گفت: محصول اولیه در صورت جذب سرمایه و زنده ماندن در آن وارد فاز تولید و تجاری‌سازی می‌شود.

رییس مرکز ایده‌پروری و نوآوری پژوهشگاه علوم و غدد متابولیستی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان تاکید کرد: طراحی سامانه اعلام و هشدار قند خون زمانی ارزشمند است که با توجه به سیستم درمانی و سیستم بیمه کشور استفاده‌کننده انجام شده باشد.