تلاش برای جذب سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های حوزه آموزشی

تلاش برای جذب سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های حوزه آموزشی

رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران از برگزاری هشتمین رویداد عرضه به سرمایه‌گذاران تحت عنوان Startup Demo با هدف جذب سرمایه برای استارت‌آپ‏های فعال حوزه آموزشی خبر داد.

اکبر قنبرپور با اشاره به برگزاری استارت‌آپ دمو گفت: هدف اصلی این رویداد، مذاکره مستقیم و رو در روی صاحبان ایده و استارت‌آپ‌ها با سرمایه‌گذاران است که در  ۲ بخش عمومی (شامل ارایه استارت‌آپ‌ها) و اختصاصی (جلسات مذاکره سرمایه‌گذاران و استارت‌آپ‌ها) برگزار می‌شود.

او ادامه داد: استارت‌آپ‌ها می‌توانند در این رویداد به جمع زیادی از سرمایه‌گذاران دسترسی داشته باشند. سرمایه‌گذاران نیز در یک زمان کوتاه، استارت‌آپ‌ها را بررسی می‌کنند و پس از برگزاری جلسات خصوصی و بررسی میزان پیشرفت ایده، حجم بازار و میزان فروش مشتریان جذب شده، ارزیابی می‌شود و برای سرمایه‌گذاری در آن‌ها اعلام نظر می‌کنند. در این صورت مذاکرات بعدی تا به دست آمدن نتیجه نهایی توسط مرکز فن ‏بازار ادامه خواهد داشت.

قنبرپور با اشاره به نحوه شرکت در این رویداد سرمایه‌گذاری، افزود: برای حضور در هشتمین رویداد استارت‌آپ دمو، ۱۰ها استارت‌آپ اعلام آمادگی کرده بودند که پس از بررسی درخواست‌های ارسال شده، ۱۰ استارت‌آپ برای ارایه آزمایشی انتخاب شد و در مرحله دوم پس از ارایه حضوری این تیم‌ها،  ۸ استارت‌آپ نهایی برای حضور در رویداد انتخاب خواهند شد.

رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران زمان برگزاری این رویداد را شنبه، دوازدهم اسفندماه ۱۳۹۶ در دانشگاه شهید بهشتی با حضور سرمایه‌‏گذاران تخصصی این حوزه و  استارت‌آپ‌های حوزه آموزش ذکر کرد و یادآور شد: این رویداد در حوزه‌های آموزش آنلاین، سیستم‌های مدیریت یادگیری، آموزش فناوری، مدرسه‌های نسل آینده و ابزارهای مطالعه برگزار می‌شود.