fa-IR

در شبکه یادگیری وب‌یاد در هر زمان و مکانی بدون محدودیت آموزش ببینید

۴۲/۳۱MB مصاحبه با شهاب فرمانی‌نژاد مسئول ارتباطات سایت وب‌یاد

با تشکر از وقتی‌که در اختیار «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا» قرار داده‌اید، خودتان و استارت‌آپ وب‌یاد را معرفی کنید.
من شهاب فرمانی‌نژاد مسئول ارتباطات سایت وب‌یاد هستم. وب‌یاد یک شبکه آموزشی یادگیری است که ویدئوهای آموزشی در حوزه‌های مختلف تولید می‌کند و به‌صورت آنلاین عرضه می‌شود.

وب‌یاد از چه تاریخی و با چه تیمی فعالیتش را آغاز کرد؟
وب‌یاد از فروردین ۹۲ آغاز به کار کرد. مؤسسان سایت هم نزدیک به ده سال سابقه آموزشی داشتند و با توجه به تخصصی که در این حوزه داشتند، تصمیم به راه‌اندازی سایت گرفتند.

منبع الهام ایده وب‌یاد از کجا بود؟
یک‌سری نمونه‌های خارجی وجود داشتند که در قالب شبکه یادگیری آنلاین فعالیت می‌کردند. الگوبرداری‌های کوچکی از این سایت‌ها انجام شد و با توجه به فضای آموزشی کشور بومی‌سازی شد و درنهایت شبکه یادگیری وب‌یاد شکل گرفت.

جه سیاست‌های برای جذب کاربران دارید و از چه کانال‌هایی با مشتریان ارتباط برقرار می‌کنید؟
سعی می‌کنیم از شبکه‌های اجتماعی و با حضور در نمایشگاه‌ها با مشتریان خود در ارتباط باشیم تا به این شکل وب‌یاد را به همه معرفی کنیم.

نحوه تأمین سرمایه مالی وب‌یاد به چه شکل بوده است؟
از پس‌انداز شخصی برای این کار استفاده شد. بخشی هم به صوت سرمایه‌گذاری تأمین شده بود اما اکثراً از پس‌انداز شخصی در این استارت‌آپ استفاده شد.

با تشکر از شما و با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر برای استارت‌آپ وب‌یاد در فضای کارآفرینی کشور.
 

 وب‌یاد: https://www.webyad.com

این گفتگو، مصاحبه «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» با وب‌یاد با همکاری تک‌تاکس در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ است.

 

بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ به مدت چهار روز از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه بیش از ۴۲۰ شرکت حضور داشتند که دراین‌بین ۸۰ کسب‌وکار نوپا (استارت‌آپ) برای معرفی محصولات و خدمات خود در نمایشگاه حاضر شدند. حضور پرشور استارت‌آپ‌ها برای اولین بار در این نمایشگاه وجه تمایز آن با برنامه‌های سال‌های قبل این نمایشگاه بود. این مهم فرصتی را برای «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» فراهم کرد تا از نزدیک با استارت‌آپ‌های مختلف به گفتگو بنشیند و روند فعالیت و وضعیت فعلی آن‌ها را بررسی کند.