fa-IR

فایل‌های چاپی خود را با نیک‌پرینت آنلاین چاپ و سفارش دهید

۱۶/۳۸MB مصاحبه با نیکو نیک‌نام هم‌موسس استارت‌آپ نیک‌پرینت

با تشکر از وقتی‌که در اختیار «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» قرار داده‌اید، خودتان و استارت‌آپی که راه‌اندازی کرده‌اید را معرفی کنید.
من نیکو نیک‌نام هم‌موسس استارت‌آپ نیک‌پرینت هستم. نیک‌پرینت سرویس خدمات چاپ و طراحی آنلاین است به این‌صورت که اگر فایل طراحی‌شده از قبل مثل کارت ویزیت یا بروشور داشته باشید می‌توانید از طریق این سرویس و بارگذاری فایل طراحی در سایت، سفارش چاپی خود را به‌طور رایگان تحویل بگیرید. این سرویس به شکلی طراحی شده است که کاربر بتواند با کمترین دانش گرافیکی یا چاپی، سفارش‌های خود را تحویل بگیرند. یکی دیگر از قابلیت‌های نیک‌پرینت این است که شرایطی را برای کاربران فراهم می‌کند که بتوانند طراحی فایل‌های خود را به‌صورت آنلاین در سایت انجام دهند و از قالب‌های آماده سایت برای طراحی‌های خود استفاده کنند. درواقع هدف سرویس نیک‌پرینت این است که مشکلات عمومی طراحی و چاپ شرکت‌ها را برطرف کند.

چند وقت است که مشغول به فعالیت هستید و با چه تیمی کار خود را شروع کردید؟
از اردیبهشت سال ۹۴ کد نویسی نیک‌پرینت را شروع کردیم و از اوایل مهر هم سایت نیک‌پرینت آماده راه‌اندازی شد. در ابتدا با یک تیم چهارنفره شروع کردیم اما در ادامه تعداد اعضای تیم تغییر کرد و افرادی به تیم ما اضافه و افرادی هم از ما جدا شدند. در حال حاضر هم چهار نفر هستیم.

نحوه تأمین سرمایه مالی نیک‌پرینت به چه شکل بوده است؟
ابتدا با یک شتاب‌دهنده شروع کردیم که با مبلغ بیست‌وپنج میلیون تومان برای شش ماه تأمین سرمایه مالی نیک‌پرینت را بر عهده گرفتند. بعدازآن در حال مذاکره با سرمایه‌گذاران داخلی هستیم که بتوانیم سرمایه لازم تا رسیدن به نقطه سربه‌سر تأمین کنیم و بعدازآن به سودآوری برسیم.

آیا در حال حاضر نیک‌پرینت به درآمدزایی رسیده است؟
بله نیک‌پرینت به مرحله درآمدزایی رسیده است اما هنوز به نقطه سربه‌سر نرسیده‌ایم.

با تشکر از شما و با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر برای استارت‌آپ نیک‌پرینت در فضای کارآفرینی کشور.


 
نیک‌پرینت: http://nikprint.ir

این گفتگو، مصاحبه «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» با نیک‌پرینت با همکاری تک‌تاکس در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ است.

 

بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ به مدت چهار روز از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه بیش از ۴۲۰ شرکت حضور داشتند که دراین‌بین ۸۰ کسب‌وکار نوپا (استارت‌آپ) برای معرفی محصولات و خدمات خود در نمایشگاه حاضر شدند. حضور پرشور استارت‌آپ‌ها برای اولین بار در این نمایشگاه وجه تمایز آن با برنامه‌های سال‌های قبل این نمایشگاه بود. این مهم فرصتی را برای «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» فراهم کرد تا از نزدیک با استارت‌آپ‌های مختلف به گفتگو بنشیند و روند فعالیت و وضعیت فعلی آن‌ها را بررسی کند.