نخستین مرکز رشد فناوری ذیل پژوهش سراهای آموزش‌وپرورش راه‌اندازی می‌شود

نخستین مرکز رشد فناوری ذیل پژوهش سراهای آموزش‌وپرورش راه‌اندازی می‌شود

نخستین مرکز رشد فناوری ذیل پژوهش سراها به همت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری و با همکاری وزارت آموزش‌وپرورش تا پایان سال جاری راه‌اندازی می‌شود.
علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی درباره ایجاد و راه‌اندازی این مرکز رشد اظهار کرد: در راستای تفاهم‌نامه‌ای با هدف فرهنگ‌سازی و ترویج اقتصاد دانش‌بنیان و گفتمان علم و فناوری که چندی پیش با وزارت آموزش‌وپرورش به امضاء رسانده بودیم و برگزاری جلسات مختلف با معاون متوسطه این وزارتخانه مقرر شد تا با همکاری و مدیریت مشترک مراکز رشد ذیل پژوهش سراهای آموزش‌وپرورش راه‌اندازی شوند.
وی همچنین گفت: با توجه به توافقات انجام‌شده و هماهنگی با مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران، این وزارتخانه ساختمانی را در منطقه ۲ تهران در اختیار معاونت علمی قرارداد تا نخستین مرکز رشد فناوری ذیل پژوهش سراها تا پایان سال جاری راه‌اندازی شود.
دلیری درباره اجرای طرح ایجاد و راه‌اندازی در سایر مناطق تهران و استان‌ها یادآور شد: پس از راه‌اندازی نخستین مرکز رشد فناوری ذیل پژوهش سراها در منطقه دو تهران و گذشت کمی زمان و بررسی وضعیت نتایج حاصل و دسترسی به یک الگوی قطعی، این مراکز رشد فناوری در تمامی مناطق تهران و استان‌های کشور ذیل پژوهش سراها راه‌اندازی می‌شود.
دلیری به توافقات انجام‌شده با وزارت آموزش‌وپرورش اشاره کرد و گفت: طرح‌های مطرح‌شده از سوی دانش آموزان باید در این مراکز رشد مطرح شود و پارک علم و فناوری پردیس معاونت علمی به‌عنوان نماینده معاونت باید شرکت‌های فناوری را در این مراکز مستقر کند و به طرح‌های این دانش آموزان خدمات مشاوره‌ای، نحوه ثبت اختراع، خدمات ثبت فعالیت تجاری‌سازی و انواع مشاوره‌های لازم را ارائه کند.
معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی در ادامه بیان کرد: پارک علم و فناوری پردیس معاونت علمی همچنین می‌تواند در کنار این طرح‌های دانش‌آموزی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه فناوری نیز حمایت کند تا در این مراکز مستقر شوند و امکان الگوبرداری از طرح‌های دانش‌آموزی فراهم و در شرکت‌های دانش‌بنیان از آن‌ها استفاده شود. ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی نیز در راستای وظایف فعالیت‌های فرهنگ‌سازی می‌تواند فعالیت‌های مشترک را با دانش‌آموزان درزمینهٔ تورهای علمی و فناوری و آموزش‌های کسب‌وکارهای نوین در دستور کار قرار دهد.