fa-IR

هیجان فوتبال را با بازی آنلاین فوتبال فانتزی بیشتر کنید

۳۱/۱۶MB مصاحبه با احسان میرزا رضی مدیرعامل و مؤسس نورانیوم

با تشکر از وقتی‌که در اختیار مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا قرار داده‌اید، خودتان و استارت‌آپی که راه‌اندازی کرده‌اید را معرفی کنید.
من احسان میرزا رضی مدیرعامل و مؤسس نورانیوم هستم. فوتبال فانتزی پروژه‌ای است که در حاضر انجام داده‌ایم. فوتبال فانتزی پرمخاطب‌ترین بازی آنلاین ورزشی اندرویدی در ایران است که بیش از شصت هزار کاربر فعال در آن عضو هستند.

ایده راه‌اندازی فوتبال فانتزی چطور شکل گرفت؟
فوتبال یک سرگرمی پرمخاطب است و ما خلأ یک بازی ورزشی ایرانی را روی موبایل احساس کردیم و تصمیم گرفتیم در این حوزه فعالیت کنیم و یک بازی اندرویدی طراحی کنیم.

چند وقت است که در بازی فوتبال فانتزی مشغول به فعالیت هستید و با چه تیمی آغاز به کار کردید؟
از زمان شکل‌گیری ایده تا الان نزدیک به شانزده ماه طول کشید اما اپلیکیشن بازی فوتبال فانتزی یک سال است که منتشر شده است. تیم ما در حال حاضر پنج نفر است. من و فراز از اولین اعضای این تیم بودیم که در ادامه یک توسعه‌دهنده و دو پشتیبان فنی به این استارت‌آپ اضافه شدند و مشغول به کار هستند.

نحوه تأمین سرمایه مالی بازی فوتبال فانتزی از چه روشی بوده است؟
از سرمایه شخصی خودمان استفاده کردیم و این کار را شروع کردیم تا جایی که به درآمدزایی رسیدیم. در حال حاضر درآمدهای به‌دست‌آمده توانسته هزینه‌های کار را پوشش دهد.

با تشکر از شما و با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر برای استارت‌آپ بازی فوتبال فانتزی در فضای کارآفرینی کشور.


 
فوتبال فانتزی: http://ffclub.ir 

این گفتگو، مصاحبه «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» با فوتبال فانتزی با همکاری تک‌تاکس در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ است.

 

بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ به مدت چهار روز از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه بیش از ۴۲۰ شرکت حضور داشتند که دراین‌بین ۸۰ کسب‌وکار نوپا (استارت‌آپ) برای معرفی محصولات و خدمات خود در نمایشگاه حاضر شدند. حضور پرشور استارت‌آپ‌ها برای اولین بار در این نمایشگاه وجه تمایز آن با برنامه‌های سال‌های قبل این نمایشگاه بود. این مهم فرصتی را برای «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» فراهم کرد تا از نزدیک با استارت‌آپ‌های مختلف به گفتگو بنشیند و روند فعالیت و وضعیت فعلی آن‌ها را بررسی کند.