هجدهمین نشست همفکر بوشهر برگزار شد

هجدهمین نشست همفکر بوشهر برگزار شد

هجدهمین نشست همفکر بوشهر، روز چهارشنبه ۹ اسفندماه ۱۳۹۶ در سالن جلسات مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری خلیج‌فارس برگزار شد.

در این نشست، ابتدا هر یک از شرکت‌کنندگان به معرفی خود و کسب‌وکارشان پرداختند. پس‌ازآن محمدمهدی مزارعی، مدیر مرکز رشد در مورد چالش‌های کسب‌وکارهای نوپا صحبت کرد. او به برخی مشکلات و چالش‌های کسب‌وکارهای نوپا اشاره کرد و گفت که عدم توجه و شناخت کافی از موانع مذکور و نداشتن برنامه مشخص جهت رفع آن‌ها باعث از بین رفتن آن کسب‌وکار خواهد شد. در ادامه چند نمونه از تیم‌هایی که در این مرکز با شکست مواجه شده بودند موردبررسی قرار گرفتند و دلایل شکست هر یک از آن‌ها مورد تجزیه‌وتحلیل تعدادی از متخصصان حاضر در جلسه قرار گرفت. او همچنین به حمایت‌های مرکز رشد جهت کمک به کسب‌وکارهای نوپا برای غلبه بر برخی چالش‌ها اشاره کرد.

در ادامه عارف قاسمی، نماینده استارت‌آپ دانپرس در مورد کسب‌وکار این تیم توضیحاتی به حاضران در نشست ارایه کرد. او ابتدا در مورد اپلیکیشن تولیدشده توسط این گروه صحبت کرد و گفت که این اپلیکیشن در زمینه مشاوره‌های پزشکی عمومی به مشتریان خدماتی را ارایه می‌کند. قاسمی، درباره چالش‌های این کسب‌وکار در شروع فعالیت آن توضیحاتی داد و گفت که شناخت و ارتباط با برخی متخصصان در زمینه برنامه‌نویسی به این گروه برای غلبه بر چالش‌ها کمک زیادی کرده است. همچنین قاسمی، داشتن چارت سازمانی مشخص و تقسیم وظایف در تیم مذکور را یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت نسبی این استارت‌آپ عنوان کرد.

در ادامه جمعی از سرمایه‌گذاران که با هماهنگی مرکز رشد در این نشست حضور داشتند با تعدادی از تیم‌های حاضر مذاکره کردند و در جریان کسب‌وکارهای این تیم‌ها قرار گرفتند. بخش پایانی نیز مطابق روال نشست‌های پیشین همفکر بوشهر به بحث و تبادل‌نظر شرکت‌کنندگان در نشست اختصاص داشت و افراد حاضر در مورد کسب‌وکارهای خود با یکدیگر صحبت کردند.