در فضای مجازی کشور حدود ۴۵ میلیون نفر حضور دارند
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در دیدار با امام جمعه قم گفت:

در فضای مجازی کشور حدود ۴۵ میلیون نفر حضور دارند

سید حسن هانی طبایی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم به همراه مدیران استانی حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و آیت‌الله سعیدی، امام‌جمعه و نماینده ولی‌فقیه و تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه «س» در روز دوشنبه ۷ اسفندماه ۱۳۹۶ دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در خصوص اقدامات به‌عمل‌آمده توسط وزارت ICT در مورد شبکه ملی اطلاعات و نیز وضعیت فضای مجازی و مباحث فیلترینگ و بانکداری الکترونیک و مزایای آن و هم‌چنین حمایت‌های وزارت از پیام‌رسان‌های داخلی مطالبی بیان کرد.

هانی طبایی، در ادامه به تشریح وظایف و ماموریت‌های اداره کل ICT در استان پرداخت و وضعیت ارتباطی استان در سطح شهر و روستاهای استان را مطلوب ارزیابی کرد. هم‌چنین اظهار کرد: پشتیبانی مباحث حوزه فناوری اطلاعات به عهده وزارت ارتباطات است و زیرساخت‌های آن توسط ما به ثمر می‌رسد. فناوری اطلاعات تاکنون دارای مزایای بسیاری بوده است هرچند سو‌ استفاده‌های منفی از آن نباید فراموش شود اما در مورد محتواهای تولیدشده، نظریه‌های ما با ۲۰ سال قبل منطبق است و ما در تولیدات محتواها افراد نخبه را مدنظر قرار داده‌ایم اما الآن در فضای مجازی در کشور حدود ۴۵ میلیون نفر حضور دارند و نیاز بیشتری به محتواهای سالم و مردم‌پسند داریم.

امام‌جمعه استان نیز ضمن خیرمقدم به میهمانان٬ از زحمات و تلاش‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان قدردانی کرد و اظهار داشت: مباحث فنی و تخصصی کار شما، فضای خاص خودش را می‌طلبد و بسیار بااهمیت است.

سعیدی در ادامه بیان کرد: در این فضا باید همه باهم کار کنیم و بحث مقابله با دشمن است نه رقابت، اگر باهم متحد نشویم پیروز نمی‌شویم، حفظ اسرار و نیز آموزش در حوزه کار شما نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و نباید از آن غافل بود.

در پایان امام‌جمعه قم برای حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان و سطح کشور آرزوی موفقیت کرد.