کارگاه آموزشی آشنایی با فناوری‌های مالی
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار کرد

کارگاه آموزشی آشنایی با فناوری‌های مالی

کارگاه آموزشی آشنایی با فناوری‌های مالی، روز چهارشنبه ۹ اسفندماه ۱۳۹۶ به همت مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا فاوا واحد اصفهان، در سالن کنفرانس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار شد.

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به‌منظور ارتقا «توان مدیریتی مدیران، افزایش توان رقابت در بازارهای هدف و همچنین آشنایی مدیران با قوانین و مقررات مالی و مالیاتی، کار و بیمه، مدیریت پشتیبانی واحدهای فناوری» اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف در حوزه‌های مدیریت، بازاریابی و بازرگانی، قوانین بیمه و مقررات کار، امور مالی و مالیاتی و امور حقوقی کرده است.

چهار کارگاه آموزشی با موضوعات اجرایی سازی اینترنت اشیا، آشنایی با کاربردهای رزبری‌پای، آشنایی با مفاهیم اسکرام و کارگاه آشنایی با قانون تجارت، در سال جاری و در راستای تحقق اهداف آموزشی، توسط مرکز کسب‌وکارهای نوپا فاوا، برنامه‌ریزی و برگزارشده است. پنجمین کارگاه آموزشی نیز به‌عنوان آخرین کارگاه سال جاری با موضوع فناوری‌های مالی (فین‌تک) و با حضور بسیاری از شرکت‌های مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار شد.

«آشنایی با مسایل حاکمیتی و قوانین و مقررات فناوری‌های مالی، نحوه نظارت بر کسب‌وکارهای فین‌تک و وضعیت فعالیت اکوسیستم استارت‌آپی ایران در حوزه فین‌تک» ازجمله مباحثی بود که آریان ستوده مهر، بنیان‌گذار شرکت «سی‌پل» در سخنرانی خود در این کارگاه آموزشی بدان اشاره کرد.

مباحث مربوط به «آشنایی با تکنولوژی‌های مرتبط با حوزه فین تک، فرصت‌های کسب‌وکار در این حوزه» مبحث سخنان مرتضی پارسا، بنیان‌گذار شرکت «پردازش هوشمند ساینا» به‌عنوان دومین سخنران کارگاه بود که در پایان کارگاه نیز با شرکت‌کنندگان به ایده‌پردازی در حوزه فناوری‌های مالی پرداخت.

میثم زرگرپور، مشاور کسب‌و‌کارهای نوپا و استارت‌آپ‌ها از شرکت سیناتک(سرمایه‌گذار شرکتی تخصصی فناوری‌های مالی) با مباحث «فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه فین‌تک، نحوه ارزش‌گذاری استارت‌آپ‌ها و نحوه بهره‌گیری از سرمایه‌گذاران جسورانه (VC) و مفهوم‌سازی سرمایه‌گذاری جسورانه شرکتی (CVC)» به‌عنوان سخنران نهایی این کارگاه بود.