کارگاه آموزشی «به‌عنوان استارت‌آپ، اگر ندانیم محکوم‌به شکست هستیم» برگزار شد

کارگاه آموزشی «به‌عنوان استارت‌آپ، اگر ندانیم محکوم‌به شکست هستیم» برگزار شد

کارگاه آموزشی «به‌عنوان استارت‌آپ، اگر ندانیم محکوم‌به شکست هستیم» روز سه‌شنبه ۸ اسفندماه ۱۳۹۶ از ساعت ۹ تا ۱۳ در سالن همایش پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان ارایه شد. این کارگاه آموزشی که از طرف مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا فاوا در زنجان برگزار شد با حضور آرش دیانتی، مدرس این کارگاه و جمعی از مدیران شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مستقر در پارک، دانشجویان و علاقه‌مندان به کارآفرینی تشکیل یافت.

در این کارگاه آموزشی، به مدت ۴ ساعت راهکارها و گام‌های عملی برای کارآفرینی تشریح شد و آرش دیانتی با توجه به تجربه فعالیت و دانش کارآفرینی خود، به زبان علمی و درعین‌حال ساده و گویا، چالش‌ها و موانع کارآفرینی در ایران را توضیح داد و روش‌های ساخت‌یافته‌ای که منجر به موفقیت یک کارآفرین یا یک گروه کارآفرینی می‌شود را به‌خوبی برای حاضرین بیان کرد.

خلق ایده و تولید محصول، گروه سازی و نقش تیپ‌های شخصیتی در موفقیت کسب‌وکارها، تجاری‌سازی و فروش، جایگاه و نحوه ترسیم مدل و طرح کسب‌وکار، شناخت نیازها و خواسته‌های مشتریان، لزوم تعامل و حضور کسب‌وکارها با بازار برای درک صحیح نیازهای مشتریان و ... از موضوعات موردبحث بود و با مثال‌های کاربردی، این مفاهیم ارایه شد.

دیانتی، مشاور و مربی  پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان با تاکید بر داشتن مدل کسب‌وکار برای استارت‌آپ‌ها، مراحل ترسیم بوم مدل کسب‌وکار را تبیین کرد و افزود، به‌منظور کاهش ریسک و به حداقل رساندن احتمال شکست در کسب‌وکارهای نوپا، لازم است شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها یک مدل کسب‌وکار داشته باشند و مطابق با آن، فعالیت‌های خود را پیش ببرند. همچنین برای اینکه مدل کسب‌وکار دقیق باشد و میزان خطا در آن کمتر شود لازم است کسب‌وکارهای نوپا با بازار هدف و مشتریان در ارتباط و تعامل باشند.