fa-IR
کتاب «الزامات شهرهای هوشمند پایدار» رونمایی شد

کتاب «الزامات شهرهای هوشمند پایدار» رونمایی شد

کتاب «الزامات شهرهای هوشمند پایدار» در حاشیه همایش و نمایشگاه صنعت ساخت رونمایی شد.

نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این زمینه اظهار کرد: این کتاب در واقع گزارشی از سازمان «ای تی اف» در ارتباط با شهرهای هوشمند و پایدار آماده شده است. در این کتاب کشورهای بسیاری مورد مطالعه قرار گرفته‌اند و اصل این کتاب با یک‌هزار و ۱۱۲ صفحه به دست ما رسیده است.

او عنوان کرد: تصمیم گرفتیم در این کتاب به گونه‌ای تقسیم‌بندی کنیم که موضوعات جداگانه براساس نیازها طبقه‌بندی شود و هر فرد براساس حرفه از آن استفاده کند.

جهانگرد تاکید کرد: این کتاب در پنج جلد طراحی شده و هرآن‌چه که در کنترل شهر هوشمند باید بدانیم و تمامی استانداردها و توصیه‌ها در آن وجود دارد و کتاب بی‌نقص است.

به گفته او، خوشبختانه با حمایت سازمان فناوری اطلاعات و دبیرخانه شورای فناوری اطلاعات کمک شد که از این کتاب در این مراسم رونمایی شود و در آینده نزدیک در شمارگان بالا برای تمام شهرداران ارسال شود.

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، پیش‌تر در کنفرانس صنعت ساخت گفته بود: دولت سالانه بیش از ۱۰ میلیارد دلار یارانه برای انرژی که در ساختمان‌ها مصرف می‌شود هزینه می‌کند.

محمد شکرچی‌زاده اظهار کرد: با به کارگیری روش‌های نوین ساختمان‌سازی، ‌می‌توان ۳۰ درصد از ۴۰ درصد انرژی که در ساختمان‌ها هدر می‌رود، جلوگیری کرد.

او افزود: به دنبال بازیابی صنعت ساختمان هستیم که ببینیم چگونه می‌توانیم این جایگاه را ارتقای ببخشیم.