ایده شو بهداشت و سلامت الکترونیک در بندرعباس برگزار شد

ایده شو بهداشت و سلامت الکترونیک در بندرعباس برگزار شد

پانزدهمین رویداد ایده شو هرمزگان با محوریت بهداشت و سلامت الکترونیک، روز پنج‌شنبه۳ اسفندماه ۱۳۹۶ از ساعت ۱۰ تا ۱۳ با همکاری مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‎وکارهای نوپای فاوا و دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس، برگزار شد.

این رویداد با حضور دکتر علی فتی(رییس پارک علم و فناوری هرمزگان)، مهندس حسین رییسی(مدیر مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان)، خانم عطاری( نماینده اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان) برگزار شد.

در مرحله اول از پانزدهمین ایده شو هرمزگان، دوازده نفر از ایده پردازان به ارایه ایده خود پرداختند.

ایده‌ها با موضوعاتی شامل«اپلیکیشن مشاوره کودک، دستگاه چکاپ بیمار در خانه، نرم‌افزار همراه بیمار برای ذخیره اطلاعاتی، پذیرش بیمار از طریق ربات تلگرام، نرم‌افزار همراه بیمار، اپلیکیشن داروخانه همراه، ساخت دستکش ایمن، دستگاه تصفیه آب هوشمند، پک سردکننده، لیوان هوشمند، دستگاه فشارسنج هوشمند، دستگاه آنژوکت برای برطرف کردن لخته خون» مطرح شد و از میان ایده‌های ارایه شده، پنج ایده به مرحله بعد راه یافتند.

در مرحله دوم پنج ایده برتر «ساخت دستکش ایمن، دستگاه تصفیه آب هوشمند، دستگاه فشارسنج هوشمند، اپلیکیشن داروخانه همراه، نرم‌افزار چکاپ بیمار در خانه» انتخاب شدند. در مرحله آخر به سه ایده منتخب شامل «علی باقر زاده همایی، ساخت تصفیه آب هوشمند»، «نادیا باقری، ساخت دستکش ایمن»، «امیرحسین دیوارگر، دستگاه چکاپ بیمار در خانه» به‌رسم یادبود جوایزی همراه با لوح تقدیر، اهدا شد.

گفتنی است، ایده‌ها با توجه به معیارهایی ازجمله «نوآوری، جذابیت و شفافیت ایده، کاربردی و قابل تجاری‌سازی، ارایه خوب و رعایت زمان» ارزیابی شدند.

ایده شو یک رویداد جالب کارآفرینی است. در این رویداد به افراد این امکان داده می‌شود تا در محیطی دوستانه به بیان ایده‌های نوآورانه خود بپردازند و ضمن کسب مهارت‌های ایده پردازی و ارایه ایده، ایده‌های خود را در بوته نقد برای بهبود آن‌ها و مبنا قرار گرفتن برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار نوپای موفق قرار دهند. به این صورت که شرکت‌کنندگان پس از ثبت‌نام، ایده‌های خود را برای داوران و شرکت‌کنندگان در مدت‌زمان محدود و کوتاهی بیان می‌کنند، پس از رای‌گیری، ایده‌های برتر انتخاب‌شده و به آنان جوایزی اهدا می‌شود.