ایجاد ۱۰۰‌هزار شغل اینترنتی در سال جاری
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد

ایجاد ۱۰۰‌هزار شغل اینترنتی در سال جاری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مساله رفع فیلتر توییتر را به دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی ارجاع داده‌ و این مساله در آن‌جا در حال بررسی نهایی است.

محمدجواد آذری جهرمی، در پاسخ به این سوال که برای رفع فیلتر توییتر چه اقداماتی انجام داده‌اید؟ گفت: ما این مساله را به دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی ارجاع داده‌ایم و در آن‌جا، این مساله در حال بررسی نهایی است. 

او با بیان این‌که جزییات این موضوع را پس از رسیدن به نتایج مطرح کنیم، درباره میزان اشتغال‌زایی اینترنتی در سال جاری توضیح داد: در ۶ ماه اول که مستنداتش موجود است و گزارش‌هایی متعددی که به ما رسیده است، ۵۰ هزار شغل ثبت شده داریم اما روندها به ما می‌گویند امسال به طور کلی ۱۰۰ هزار شغل ایجاد شده است این در حالی است که پیش‌بینی‌ها به ما نشان می‌دهد برای سال آینده چنین رشدی نخواهیم داشت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حمایت این وزارتخانه از کسب‌‌و‌کارهای نوپا (استارت‌آپ‌ها) گفت: پیش‌نویس طرح اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی برای حمایت از کسب‌و‌کارهای نوپا انجام شده و ما در حال نهایی کردن فهرست‌ها هستیم. تلاش می‌کنیم تا پایان هفته اعلام کنیم که چگونه و با چه شیوه‌ای این کسب‌وکارها انجام شود.