دومین جلسه کمیته راهبری مرکز کسب‌وکارهای نوپای آذربایجان شرقی برگزار شد

دومین جلسه کمیته راهبری مرکز کسب‌وکارهای نوپای آذربایجان شرقی برگزار شد

دومین جلسه کمیته راهبری واحد استانی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌‏وکارهای نوپای فاوا استان آذربایجان شرقی، شنبه ۵ اسفندماه ۹۶ در محل این واحد، واقع در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه صنعتی سهند برگزار شد.

در این جلسه افشین ابراهیمی، مدیر مرکز رشد دانشگاه صنعتی سهند که ریاست کمیته راهبری واحد استانی را بر عهده دارد، با اعلام این‌که هدف واحد استانی، ارتقای قابلیت‌های استارت‌آپ‌های استان خواهد بود، تحقق این امر را از طریق انجام فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی امکان‌پذیر دانست که در این راستا آموزش دانش فنی و مالی موردنیاز در راه‏‌اندازی کسب‌وکارها و تجاری‌سازی ایده‌ها، و پایش و استخراج وضعیت زیست‌بوم فناوری اطلاعات و ارتباطات استان به‌صورت جدی در دستور کار واحد استانی قرار خواهد داشت که در هر دو مورد علی‏‌الخصوص مورد دوم می‌توان از توانایی‌های نظام صنفی رایانه‏‌ای بهره گرفت. ابراهیمی همچنین راه‌اندازی فضای کار اشتراکی را دیگر برنامه موردنظر مرکز رشد برای پیاده‌سازی در واحد استانی اعلام کرد که با انجام آن صاحبان ایده و تخصص که می‌خواهند وارد کسب‌وکار شوند، می‌توانند بدون پرداخت هزینه برای اجاره‌بها در بدو فعالیت خود، در این فضا مستقر شوند.

 مهدی خرامش، سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی نیز اهمیت احصای شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان و نیازهای آن‌ها را مورد تاکید قرار داده و اطلاع‌رسانی فراخوان‌های ثبت‌نام تسهیلات مختلف، چه تسهیلات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، و چه تسهیلات ارایه شده دیگر دستگاه‌ها مانند اشتغال فراگیر و روستایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طریق واحد استانی را موجب مطلع شدن تعداد بیشتری از فعالین این حوزه دانست.

فرهاد نیک‌نفس، رییس هیات‌مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان نیز آمادگی این سازمان برای همکاری در استخراج اطلاعات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان را اعلام و خواستار استفاده از پتانسیل دانشگاه‌های استان در فراهم کردن محتوای آموزشی مناسب از روی منابع و مراجع اصلی و به‌روز شد.

در پایان مقرر شد اعضا، پیشنهادات خود را برای تهیه طرح یک‌ساله واحد آماده و در جلسه آتی ارایه کنند. همچنین اعضای کمیته راهبری از مرکز و روند تجهیز آن‌که در مراحل پایانی قرار دارد، بازدید کردند.