نشست بررسی مسائل ارتباطی و ایجاد کسب‌وکارهای اینترنتی شهرستان سلطانیه

نشست بررسی مسائل ارتباطی و ایجاد کسب‌وکارهای اینترنتی شهرستان سلطانیه

جلسه بررسی مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و چگونگی توسعه کسب‌وکارهای نوپا مبتنی بر اینترنتِ شهرستان سلطانیه با حضور سرپرست فرمانداری شهرستان، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، مهندس اخوی زادگان معاون مدیرکل تنظیم و مقررات و ارتباطات رادیویی شمال غرب کشور ، مهندس میر سیاهی معاون مخابرات منطقه‌ای زنجان ، رئیس دفتر آقای عزیزی نماینده مجلس در محل فرمانداری سلطانیه برگزار شد.

توحید سلیمی، سرپرست فرمانداری از اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به‌منظور پیگیری برگزاری جلسه بررسی مشکلاتICT شهرستان تشکر نمود و اظهار داشت: مدیران استانی با دیدگاه ملی باعث افزایش و رونق توسعه در استان‌ها می‌گردند و با عنایت به اینکه امروز فناوری اطلاعات، علم روز در دنیا محسوب می‌گردد و در کوچک‌ترین مسایل زندگی مردم نقش بسزایی دارد بهتر است آگاهی‌رسانی مناسب برای استفاده بهینه از فناوری برای عموم مردم علی‌الخصوص روستاییان انجام گیرد. ایشان ضمن تشریح عدالت اجتماعی و تاکید بر بهره‌مندی اقشار مردم از امکانات در خصوص برنامه 5 ساله پنجم و ششم توسعه مطالبی را بیان نمودند.

«وحید فرخی» مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بیان داشتند، با هم‌اندیشی و همکاری متقابل می‌توان با توجه به ظرفیت‌های موجود استان در موضوع توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات در شهرها و روستاها و کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا  اقدامات موثری را انجام داد.

فرخی با توجه به ظرفیت خالی پهنای باند استان ضمن ارایه راهکار، خواستار افزایش فعالیت جوانان مستعد شهرستان در زمینه‌های تولید محتوا جهت ارتقای خلق ثروت شدند.

در ادامه جلسه، در جهت بهبود وضعیت شاخص‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان که توسط مسئولین مرتبط به‌عمل‌آمده، تصمیماتی مقرر گردید.