fa-IR

با میزتحریر، آنلاین آموزش ببینید و آنلاین آموزش بدهید

۴۲/۶۷MB مصاحبه با محمود پورمند هم‌موسس استارت‌آپ میزتحریر

با تشکر از وقتی‌که در اختیار مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا قرار داده‌اید، خودتان و استارت‌آپی که راه‌اندازی کرده‌اید را معرفی کنید.
من محمود پورمند هم‌موسس استارت‌آپ میزتحریر هستم. میزتحریر بستری را برای معلمان و موسسه‌هایی که توانایی آموزشی بالایی دارند فراهم می‌کند که بتوانند به‌راحتی و بدون درگیری با مباحث فنی، دوره‌های آموزشی آنلاین برگزار کنند و به این شکل بتوانند فعالیت‌های آموزشی خود را توسعه دهند.

ایده راه‌اندازی میزتحریر چطور در ذهنتان رسید؟
ایده راه‌اندازی میزتحریر از جایی شروع شد که یکی از دوستان قصد داشت کلاسی آنلاین برگزار کند چون استاد آن درس دیگر قادر نبود به‌طور فیزیکی کلاس را اداره کند برای همین خیلی در تلاش بود که بتواند کلاس پنج‌نفره را به شکل مجازی ادامه دهد؛ اما راهکارهای موجود برای این کار پرهزینه بود و جنبه فنی زیادی داشت. دقیقاً همین عامل جرقه‌ای را در ذهن ما ایجاد کرد که از سه سال پیش روی این ایده کارکردیم تا به میزتحریر رسیدیم.

میزتحریر با چه تیمی شروع به کار کرد؟
پایه اصلی تیم ما چهار نفر است که در ادامه سه نفر به تیم ما اضافه شدند و در حال حاضر هفت نفر هستیم. یکی از اعضای تیم امور فنی و کد نویسی را بر عهده دارد. عضو دیگر مسئول بازاریابی، عضو بعدی امور مربوط به مشتری و خدمات پس از فروش و عضو چهارم تیم در حیطه استراتژی بازاریابی مشغول به فعالیت است. سه نفر دیگر هم در حیطه‌های مختلف به تیم کمک می‌کنند.

نحوه تأمین سرمایه مالی میزتحریر به چه شکل بوده است؟
در ابتدا برای راه‌اندازی اولیه نیازمند سرمایه‌ای بودیم که خود اعضای تیم با پس‌انداز شخصی آن را تأمین کردند. در ادامه سرمایه لازم برای ادامه کار از درآمد خود سایت تأمین می‌شد و دیگر جذب سرمایه‌ای صورت نگرفت و از درآمدزایی سایت در خود سیستم استفاده شد.

چه سیاست‌های برای جذب کاربران دارید و از چه کانال‌هایی با مشتریان خود در ارتباط هستید؟
مشتریان ما معلمان و موسسه‌های آموزشی هستند که اکثر این افراد با فضای آنلاین و محیط‌های تحت وب آشنایی ندارند بنابراین ما به‌طور مستقیم در نمایشگاه‌های آموزش‌وپرورش، موسسه‌های آموزشی و مدارس حضور داریم از نزدیک خدمات میزتحریر را برای آن‌ها توضیح دهیم.

با تشکر از شما و با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر برای استارت‌آپ میزتحریر در فضای کارآفرینی کشور.

 

میزتحریر: http://miztahrir.ir

 

این گفتگو، مصاحبه «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» با میزتحریر با همکاری تک‌تاکس در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ است.

 

بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ به مدت چهار روز از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه بیش از ۴۲۰ شرکت حضور داشتند که دراین‌بین ۸۰ کسب‌وکار نوپا (استارت‌آپ) برای معرفی محصولات و خدمات خود در نمایشگاه حاضر شدند. حضور پرشور استارت‌آپ‌ها برای اولین بار در این نمایشگاه وجه تمایز آن با برنامه‌های سال‌های قبل این نمایشگاه بود. این مهم فرصتی را برای «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» فراهم کرد تا از نزدیک با استارت‌آپ‌های مختلف به گفتگو بنشیند و روند فعالیت و وضعیت فعلی آن‌ها را بررسی کند.