fa-IR
هفتمین رویداد شتاب آذربایجان (روشا) با تجلیل از نفرات برتر به کار خود پایان داد

هفتمین رویداد شتاب آذربایجان (روشا) با تجلیل از نفرات برتر به کار خود پایان داد

هفتمین رویداد شتاب آذربایجان(روشا) با موضوع اینترنت اشیا با تجلیل از نفرات برتر، روز چهارشنبه ۲ اسفندماه۱۳۹۶ در سالن همایش‌های فرهنگسرای قرآن و عترت شهرداری ارومیه برگزار شد.

در این رویداد، ابتدا کارگاه آموزشی با موضوع «اعتبار سنجی ایده» توسط آراز استادی، فعال حوزه کسب‌وکار فناوری اطلاعات تشکیل شد و در بخش دوم رویداد شتاب، نرمین داودی؛ مدیر حوزه موسسات پارک علم و فناوری در کارگاه آموزشی «نحوه ارایه موثر ایده به سرمایه‌گذار» تدریس کرد.

حسن حیدری، ربیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در توضیح رویدادهای شتاب برگزارشده، بیان کرد: ۲۱۳ ایده در ۷ رویداد برگزارشده توسط پارک علم و فناوری آذربایجان غربی ارایه شده است که تاکنون ۱۵ ایده در مرکز رشد این پارک پذیرفته‌شده‌اند و در حال کار بر روی ایده خود هستند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: به دنبال ادامه برگزاری رویدادهای شتاب در سال آینده هستیم چرا که این رویدادها امکان ایده پردازی برای جوانان و شناسایی و حمایت از ایده‌های خوب توسط پارک علم و فناوری آذربایجان غربی را فراهم کرده است.

در این رویداد ۱۳۰ نفر ثبت‌نام کرده‌ بودند که ۱۲ ایده توسط ایده پردازان جوان ارایه شد و درنهایت با نظر شرکت‌کنندگان و داوران، ایده‌های «گجت محافظ سالمندان و نرم‌افزار موقعیت‌یاب» مقام سوم را به‌طور مشترک و «خانه سلامت» نیز مقام دوم را کسب کردند. داوران به‌منظور تشویق ایده پردازان به ارایه ایده‌های بهتر، ایده‌ای را به‌عنوان ایده برتر انتخاب نکردند.

گفتنی است آخرین رویداد شتاب در ارومیه در سال ۹۶ ، هشتمین رویداد شتاب است که ۱۶ اسفندماه در شهرستان خوی برگزار خواهد شد.