مسابقات نادکاپ شریف برگزار می‌شود

مسابقات نادکاپ شریف برگزار می‌شود

نوزدهمین دوره مسابقات ملی آموزشی «نوآوری و ابتکارات دانش‌آموزی شریف» (نادکاپ شریف) با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز برگزار می‌شود.
این مسابقه با هدف شناسایی و هدایت استعدادها و تقویت روحیه خلاقیت در دانش‌آموزان و فرهنگ‌سازی و ترویج علم و فناوری در جامعه با حضور بیش از دو هزار دانش‌آموز در ۲۱ و ۲۲ اسفندماه امسال در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.
از اهداف دیگر برگزاری این مسابقات می‌توان به مواردی همچون گسترش و ترویج علوم نوین و علوم پایه با رویکردی خلاقانه در فضای دانش‌آموزی، تقویت وجدان کار، انضباط اجتماعی و کارآفرینی، حمایت از تولیدات داخلی و... اشاره کرد. در طی این رویداد دانش‌آموزان در رشته‌های مختلف مانند رباتیک و میکروالکترونیک، هوافضا، زیست‌فناوری، نجوم، ماشین‌های شیمیایی، انرژی‌های نو و... فرایند گذار از ایده به پدیده را که متضمن افزایش مهارت و خلاقیت و تقویت اعتمادبه‌نفس آنان است، تجربه می‌کنند.
این مسابقات که بعد از مراحل بازدید، کار سوق و کارگاه طراحی شده است، از بخش‌های مختلف علمی، سرگرم‌کننده و فرهنگی تشکیل شده است و در آن سعی می‌شود ضمن تقویت روحیه خلاقیت، نشاط و شادابی و همچنین مشارکت‌پذیری گروهی، توجه ویژه به نقش کودکان و نوجوانان در ترویج فعالیت‌های فرهنگی، علمی، آموزشی و تفریحی صورت پذیرد.
بازخورد این مسابقات هیجان‌انگیز برای ایجاد و تقویت روحیه کارآفرینی در دانش‌آموزان بسیار مؤثر و جذاب است؛ در این مسابقات، برخلاف مسابقات دانشجویی و المپیادهای علمی با توجه به طبع متفاوت دانش‌آموزان و اقتضای سن آنان رقابت علمی در فضایی مفرح و شاد صورت می‌گیرد. در پایان نیز جوایز نقدی و غیر نقدی به برندگان مسابقات اهدا می‌شود.