fa-IR
برگزاری کارگاه آموزشی خلق مدل کسب‌وکار در زنجان

برگزاری کارگاه آموزشی خلق مدل کسب‌وکار در زنجان

کارگاه آموزشی با عنوان خلق مدل کسب‌وکار، روز دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ در سالن همایش پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان از سوی کانون کارآفرینان این استان و با همکاری موسسه آموزشی تحلیلگران صنعت برگزار ‌شد.

حسین حسینی راد، مدرس و مشاور کسب‌وکار، در این کارگاه ۲ ساعته مباحث مربوط به مدل کسب‌وکار، اصول و روش صحیح ترسیم مدل کسب‌وکار به‌خصوص در حوزه کسب‌وکارهای فناوری اطلاعات را تشریح کرد و مطابق با این مباحث به ارایه مثال‌های عینی از کسب‌وکارهای موفق ایران و جهان پرداخت.

در شروع کارگاه، نخست حاضرین که همگی قشر جوان بودند، به معرفی خود پرداختند و توضیحاتی از فعالیت‌ها و کسب‌وکار خود ارایه کردند. پس‌ازآن بخش‌های تشکیل‌دهنده یک مدل کسب‌وکار استاندارد از سوی مدرس کارگاه بررسی و توضیحات جامعی ارایه شد و اهمیت اطلاعات و ارتباطات در عصر حاضر مطرح گردید.

به گفته حسینی راد، در حال حاضر کسب‌وکارهای موفق در ایران و جهان از شکل سنتی و محلی خارج‌شده‌اند و به‌صورت آنلاین و از طریق اینترنت فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند.

 حسینی راد اطلاعات و ارتباطات انسانی را در دنیای کنونی، ثروت واقعی هر کسب‌وکاری دانست و اینترنت و فضای مجازی را راهکار به دست آوردن اطلاعات و ارتباطات انسانی کسب‌وکارها عنوان کرد.

همچنین گام نخست خلق ایده و به دنبال آن خلق کسب‌وکار را مشاهده دقیق نیازها، کمبودها و مشکلات جامعه و افراد دانست و مهم‌ترین عامل شکست کسب‌وکارها و به‌خصوص کسب‌وکارهای نوپا را نداشتن برنامه و مدل کسب‌وکار مطرح کرد.

در پایان این کارگاه دوساعته نیز، پرسش و پاسخ‌هایی در زمینه جذب سرمایه‌گذار برای استارت‌آپ‌ها، نحوه ایجاد یک کسب‌وکار، همکاری با کسب‌وکارهای رقیب و ... صورت گرفت.