وعده‌های حمایت از کارآفرینان روی کاغذ مانده است

وعده‌های حمایت از کارآفرینان روی کاغذ مانده است

نماینده مردم بابل در مجلس با انتقاد از عدم اجرای مصوبات سفر ریاست جمهوری به مازندران ازجمله بخش صنعت تصریح کرد: وعده‌های دولت در حمایت از کارآفرینان روی کاغذ مانده و متوقف شده است.

 

حسین نیازآذری صبح دوشنبه در نشست مشترک مدیران دستگاه‌های اجرایی و واحدهای صنعتی و تولیدی گفت: ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی با تقویت تولید و توسعه صنعتی امکان می‌یابد.

عضو فراکسیون تولید مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بیکاری بزرگ‌ترین چالش فراروی کشور است که خود پیامدها و ناهنجاری‌های نگران‌کننده‌ای را متوجه خانواده‌ها ساخته است و توسعه صنعت می‌تواند بیکاری را مهار کند و منجر به رونق اقتصادی شود.

نیازآذری افزود: نقش یک بنگاه تولیدی صرفاً اقتصادی نیست بلکه یک‌نهاد تولیدی و اقتصادی بر سایر شئون اجتماعی جامعه نیز تأثیر مثبت می‌گذارد و حتی رونق اقتصادی شادابی، نشاط و بالندگی جامعه را به دنبال دارد.

نماینده بابل با اشاره کارکردهای توسعه صنعتی گفت: در عصر فناوری‌های نوین و «صنایع های‌تک» می‌توان صنعت سازگاربامحیط‌زیست را در مازندران گسترش داد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با ابراز تأسف و انتقاد از مانع‌تراشی‌های کاذب و سلیقه‌ای در مسیر تولید و کارآفرینان خاطرنشان ساخت: دولت و در کنار مهار تورم به خروج از رکود هم فکر کند و از سیاست‌های انقباضی فاصله گیرد.

دبیر اسبق مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به ایران پس از تحریم ابراز امیدواری کرد با برداشته شدن تحریم‌ها دیگر بهانه‌ای برای کمک به صنعتگران وجود ندارد.

نیازآذری تأکید کرد: دولت، مجلس و قوه قضاییه باید با همکاری بانک‌ها و تشکل‌های صنفی پس از رفع اثر شدن تحریم‌های بین‌المللی باید به دنبال برداشتن خودتحریمی‌های داخلی باشند که وبال گردن تولید و اقتصاد شده است.

وی فساد بوروکراسی اداری و عدم‌حمایت بانک‌ها را ازجمله خود تحریمی‌های محدودکننده روندهای تولید خواند و گفت اگر کارآفرین احساس امنیت کند با تمام قوا در مسیر اقتصاد مقاومتی و توسعه درون‌زا گام برمی‌دارد.

حسین نیازآذری با اشاره به موفقیت انجمن صنفی کارآفرینان و کارفرمایان صنایع شهرستان بابل به‌عنوان تشکل موفق کشوری در حمایت از تولید گفت: شهرستان بابل با توجه به پیشینه تاریخی و قابلیت‌های مختلف تجاری و اقتصادی تقویت مراکز تولیدی و توسعه واحدهای صنعتی را در اولویت قرار خواهد داد و با راه‌اندازی ستاد سرمایه‌گذاری حمایت از کارآفرینان و صنعتگران بیش‌ازپیش خواهد بود.