fa-IR
اتحاد وزارت کشور و ارشاد برای قانون‌نویسی در حوزه فاوا

اتحاد وزارت کشور و ارشاد برای قانون‌نویسی در حوزه فاوا

وزیر کشور اعلام کرد: این وزارت‌خانه با همکاری وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی، قوانین لازم را برای فعالان فضای مجازی تدوین می‌کند و به مجلس یا شورای عالی فضای مجازی ارسال می‌کند.

عبدالرضا رحمانی فضلی درباره این دیدار گفت: ۷۰ نفر از کسانی را که در حوزه فضای مجازی فعالیت مناسبی دارند، دعوت کردیم و گلایه‌ها و صحبت‌های آن‌ها را شنیدیم. همکاران ما در سازمان مبارزه با مواد مخدر و معاونت اجتماعی وزارت کشور نیز نکاتی را بیان کردند.

او افزود: برای فعالیت در فضای مجازی قانون مناسبی وجود ندارد و ما اعلام آمادگی کردیم که با کمک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قانون مناسبی را تدوین کنیم. این قانون می‌تواند در مجلس شورای اسلامی یا در شورای عالی فضای مجازی تصویب شود.

رحمانی فضلی گفت: با این حال، از آن‌جا که تصویب قانون زمان‌بر است، به دوستان پیشنهاد کردیم که در قالب NGO جمع شوند. ایجاد تشکل، سبب سازماندهی آن‌ها خواهد شد و از این طریق حمایت‌های دقیق‌تری صورت می‌گیرد.

وزیر کشور ادامه داد: در این جلسه بر وجود اصل تغییرات تاکید شد. مدیریت تغییرات، ضرورت استفاده از تکنولوژی موجود، وجود آسیب‌ها و قوت‌ها و ساماندهی وضع موجود، از مواردی بود که دو طرف بر آن تاکید داشتند.

او گفت: سازمان امور اجتماعی کشور به عنوان متولی مکلف شد جلسات مستمری با فعالان فضای مجازی داشته باشد تا بتوان از آن‌ها حمایت جدی‌تری داشت و از این جریان، ظرفیت، پتانسیل و تکنولوژی در جهت مناسب و موثر استفاده بیشتری شود.