fa-IR

برگزاری چهاردهمین دور‌همی ایده‌بان در بوشهر

 

یک‌شنبه ۲۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ چهاردهمین نشست دورهمی ایده‌بان در بوشهر برگزار شد.

در این نشست که در سالن جلسات اداره بنادر و دریانوردی استان بوشهر برگزار شد، عادل فرزانه کارشناس حوزه روانشناسی و کارمند آموزش‌و‌پرورش بوشهر در مورد موضوع «مدیریت استرس در کسب‌وکار» صحبت کرد. او در ابتدای جلسه از هر یک از شرکت‌کنندگان خواست که یک تجربه خود از استرس زیاد در کسب‌وکار را با بقیه به اشتراک بگذارند. برخی از حاضران در جلسه در مورد تجربه خود در این زمینه صحبت کردند و هر یک بر اساس تجربه خود پیشنهادی جهت مدیریت و کنترل استرس ارایه کردند.

در ادامه عادل فرزانه آماری از تلفات در برخی کشورها بر اثر استرس زیاد طی چند سال اخیر ارایه کرد. او گفت که استرس در هر کسب‌‌وکاری و هر چالشی وجود دارد و در صورت عدم آموزش صحیح در این زمینه و در نتیجه عدم کنترل آن، تبعات ناخوشایندی برای هر فرد خواهد داشت. او در ادامه گفت که استرس باعث ایجاد تغییراتی در فعالیت مغز فرد می‌شود و او را برای رو‌به‌رو شدن با چالش پیش‌آمده آماده می‌سازد و در نتیجه اگر بتوانیم آن را مدیریت کنیم می‌توانیم بر چالش‌های کسب‌وکارمان غلبه کنیم.

در بخشی از این نشست کلیپی درباره تاثیر منفی عدم توانایی در کنترل استرس بر تصمیم‌گیری مدیران و در نتیجه ایجاد پیامدهای ناگوار برای یک سیستم پخش شد و هر یک از افراد حاضر نظر خود را در این مورد بیان کردند.

در بخش پایانی این دورهمی، سعید جامعی مدیر گروه مهندسی کشتی‌سازی دانشگاه خلیج‌فارس از برگزاری دومین رویداد دریا‌محور با رویکرد گردشگری در دانشگاه خلیج فارس در اسفندماه خبر داد و گفت که متولیان این رویداد از همفکری و همکاری دوستان حاضر در این نشست استقبال می‌کنند.