صلاحیت رانندگان اسنپ فوری تایید می‌شود
در همکاری اسنپ با پلیس نظارت بر اماکن

صلاحیت رانندگان اسنپ فوری تایید می‌شود

سامانه هوشمند حمل‌ونقل اسنپ با همکاری پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا، به امکان استعلام صلاحیت فردی رانندگان، ظرف ۴۸ ساعت، در سراسر ایران مجهز شده است.

 اسنپ نخستین سرویس آنلاین حمل‌ونقل در ایران است که برای تایید صلاحیت رانندگان خود از تعامل مستقیم با پلیس بهره می‌برد. پیش از این، صلاحیت رانندگان اسنپ با ارایه گواهی عدم سوپیشینه کیفری مورد تاییدقرار می‌گرفت اما فرآیند تهیه این گواهی زمان‌بر بود و امکان تایید صلاحیت افراد در اسرع وقت وجود نداشت.

ژوبین علاقبند، نایب‌رییس هیات مدیره اسنپ، درباره نحوه جدید احراز صلاحیت رانندگان این سامانه گفت: «اسنپ امروز به وعده خود در مورد بدل شدن به امن‌ترین سرویس هوشمند حمل‌و‌نقل در ایران عمل کرده و در همکاری با پلیس اماکن استعلامی فراتر از گواهی عدم سوپیشینه کیفری را در دستور کار قرار داده است. به این ترتیب، ضریب امنیت مسافران در سفرهای شهری افزایش پیدا خواهد کرد و در عین حال، فرآیند نام‌نویسی رانندگان نیز در تمامی شهرهای ایران به مراتب آسان‌تر از قبل انجام خواهد شد. به علاوه این‌که متقاضیان از صرف هزینه و زمان برای دریافت گواهی عدم سوپیشینه معاف می‌شوند.

در نتیجه همکاری اسنپ با پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا، شماره ملی افراد متقاضی عضویت در ناوگان اسنپ، بلافاصله پس از نام‌نویسی، برای تایید صلاحیت در اختیار پلیس قرار می‌گیرد. پلیس نیز نتیجه استعلام خود را ظرف ۴۸ ساعت به اطلاع اسنپ می‌رساند.

بنابراین، اسنپ از نام‌نویسی افرادی که شماره ملی آن‌ها مورد تایید پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا قرار نگیرد، خودداری خواهد کرد. گفتنی است که اسنپ هیچ‌گونه دخالتی در فرآیند تایید یا رد صلاحیت‌ها ندارد و در این مورد تابع نظر پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا است.

تمامی افرادی که تا امروز در ناوگان اسنپ به عضویت درآمده‌اند، مورد پالایش مجدد قرار گرفته‌اند و صلاحیت آن‌ها از سوی پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا بازنگری شده است.