آثار هنری هنرمندان را در نمایشگاه مجازی آرتیبیشن ببینید

مصاحبه با حسین محسنی موسس استارت‌آپ آرتیبیشن

با تشکر از وقتی‌که در اختیار مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا قرار داده‌اید، خودتان و استارت‌آپی که راه‌اندازی کرده‌اید را معرفی کنید.
من حسین محسنی مؤسس استارت‌آپ آرتیبیشن هستم. آرتیبیشن بستری آنلاین برای فروش آثار هنری هنرمندان است به این شکل که هنرمند بعد از ثبت‌نام در سایت، اثر هنری‌اش را بارگذاری می‌کند و مجموعه‌ای از اساتید و هنرمندان با کارشناسی‌های تخصصی بروی اثر ارزش‌یابی کرده و قیمت‌گذاری می‌کنند و درنهایت برای فروش در سایت نمایش داده می‌شود.

استارت‌آپ آرتیبیشن چند وقت است فعالیت خود را شروع کرده است؟
از سال ۱۳۹۲ کار را به‌آرامی شروع کردیم اما از اوایل تابستان امسال مجموعه آرتیبیشن با جدیت کار خود را دنبال کرد و به آن چیزی که مدنظر ما بود برسد.

ایده آرتیبیشن چطور به ذهنتان رسید؟
ما جای خالی این ایده رو در بازار هنری ایران مشاهده می‌کردیم و به‌وضوح می‌دیدیم که یک هنرمند چطور از بابت فروش محصولاتش لطمه می‌بینید بنابراین تلاش کردیم با آرتیبیشن بتوانیم به هنر و هنرمندان کمکی کرده باشیم.

نحوه تأمین سرمایه مالی آرتیبیشن به چه صورت بوده است؟
در ابتدا از پس‌انداز شخصی خودمان استفاده کردیم و بدون هیچ کمک مالی کار را جلو بردیم. در ادامه توانستیم برای آرتیبیشن سرمایه‌گذار جذب کنیم و در حال حاضر هم با وزارت ارشاد در همکاری هستیم.


با تشکر از شما و با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر برای استارت‌آپ آرتیبیشن در فضای کارآفرینی کشور.
 

آرتیبیشن: http://arthibition.net

 

این گفتگو، مصاحبه «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» با آرتیبیشن با همکاری تک‌تاکس در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ است.

 

بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ به مدت چهار روز از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه بیش از ۴۲۰ شرکت حضور داشتند که دراین‌بین ۸۰ کسب‌وکار نوپا (استارت‌آپ) برای معرفی محصولات و خدمات خود در نمایشگاه حاضر شدند. حضور پرشور استارت‌آپ‌ها برای اولین بار در این نمایشگاه وجه تمایز آن با برنامه‌های سال‌های قبل این نمایشگاه بود. این مهم فرصتی را برای «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» فراهم کرد تا از نزدیک با استارت‌آپ‌های مختلف به گفتگو بنشیند و روند فعالیت و وضعیت فعلی آن‌ها را بررسی کند.