fa-IR
رویداد استارت‌آپ ویکند خلیج‌فارس با معرفی برندگان در بوشهر پایان یافت

رویداد استارت‌آپ ویکند خلیج‌فارس با معرفی برندگان در بوشهر پایان یافت

مراسم اختتامیه اولین رویداد استارت‌آپ ویکند خلیج‌‌فارس، روز جمعه ۲۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری خلیج‌فارس (بوشهر) برگزار شد.

در این رویداد سه‌روزه که طی روز‌های ۲۶،۲۵ و ۲۷ بهمن‌ماه در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری خلیج‌فارس برگزار شد، تیم‌‎های برتر انتخاب شدند. در روز اول این رویداد، بیش از ۸۰ نفر شرکت‌کننده حضور داشتند که ۳۴ ایده معرفی شد. سپس با رأی‌گیری از شرکت‌کنندگان ۱۰ ایده انتخاب و در ادامه همان روز صاحبان ایده‌های انتخابی از میان شرکت‌کنندگان در رویداد، تیم‌های خود را بر اساس تخصص‌های موردنیاز تشکیل دادند.

در روز دوم تیم‌ها توسط منتورها (مربیان) راهنمایی شده و چندین کارگاه ازجمله «بوم کسب‌وکار» و «آموزش کار تیمی» برای تیم‌ها برگزار شد و آن‌ها با مباحثی چون برنامه کاری، مدل درآمدی، استراتژی بازار، مشتریان و ... آشنا شدند.

در روز پایانی ابتدا کارگاه «نحوه ارایه ایده» برگزار شد و در عصر روز سوم هر یک از صاحبان ایده کار خود را به داوران رویداد ارایه کردند و به پرسش‌های آن‌ها پاسخ دادند. پس از ارایه ۱۰ تیم برتر و بعد از جلسه داوران و امتیاز‌دهی به طرح‌ها، درنهایت ۶ تیم «پوشاپ»، «مینروا»، «هوشمند سازان»، «آفتین»، «مارک» و «هاپ آپ» به‌عنوان تیم‌های برتر انتخاب شدند. در پایان این رویداد، محمدمهدی مزارعی، مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری خلیج‌فارس از پذیرش این ۶ تیم انتخابی در قالب تیم نوآور و هسته فناور در مرکز رشد خبر داد. چند نفر از سرمایه‌گذاران نیز که در این مراسم حضور داشتند برای سرمایه‌گذاری روی برخی از ایده‌ها اعلام آمادگی کردند. همچنین سعید زرین‌فر، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر که در مراسم اختتامیه رویداد شرکت داشت از حمایت این معاونت از واحد‌های فناور خبر داد.