fa-IR
نشست انتقال تجربه با شرکت‌های دانش‌بنیان
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار کرد؛

نشست انتقال تجربه با شرکت‌های دانش‌بنیان

نشست انتقال تجربه شرکت‌های دانش‌بنیان موفق شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در سال ۱۳۹۶ با حضور جمعی از واحدهای فناوری مستقر در شهرک، روز چهارشنبه ۲۵ بهمن‌ماه برگزار شد.

هدف اصلی برگزاری نشست‌های انتقال تجربه که توسط مرکز رشد شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار می‌شود، فراهم کردن شرایطی برای کسب‌وکارهای نوپا و استارت‌آپ‌های حوزه فناوری شهرک است تا بتوانند با بهره‌گیری از تجربیات دیگر شرکت‌های موفق شهرک با صرف حداقل هزینه، مسیر موفقیت خود را هموارتر سازند. ارایه مدل‌های توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان از زبان پدیدآورندگان شرکت‌ها، بیان مشکلات موجود و چگونگی به ثمر رسیدن تلاش فناوران از محورهای اصلی گفت‌وگوها در نشست انتقال تجربه است و برپایی این دوره‌ها به صورتی است که بسیاری از مطالب مطرح‌شده، پس از انجام گردهمایی‌ها به‌عنوان مدل‌های تجربه‌شده موثر و مفید در جلسات اختصاصی مرکز رشد با واحدهای فناوری مورد تحلیل و ارزیابی قرار می‌گیرد.

حسین صیاد زاده، هم‌بنیان‌گذار شرکت دیده پرداز صبا و سید امید رفیعی، هم‌بنیان‌گذار شرکت رایان پژوهان ژرف‌اندیش (راژان) دو سخنران اصلی چهارمین نشست انتقال تجربه بودند که با حضور حسین حدیدی، مدیر مراکز رشد جامع شهرک و جواد جعفر پیشه، مشاور رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و جمعی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در مرکز رشد این شهرک برگزار شد.

رفیعی گفت: شناسایی نیاز و خواسته‌های بازار، منشأ اصلی ایده پردازی و راه‌اندازی یک کسب‌وکار موفق است و تمرکز صرف بر انجام فعالیت‌های فنی و تخصصی، بدون توجه به آنچه موردنیاز بازار هدف و بدون توجه به مسائل مالی و مدیریتی کسب‌وکار، شرکت را از تحقق اهداف خود بسیار دور خواهد کرد. رفیعی همچنین قدرت یک سازمان را به توانایی آن سازمان در برقراری ارتباط و جذب مشتری ‌دانست نه صرفاً تخصص فنی و مهندسی پرسنل حاضر در سازمان. علاوه‌براین صبر و تحمل پرسنل و کار تیمی مناسب افراد در پیشبرد اهداف مجموعه و همچنین همکاری و یکپارچگی شرکا و اعضای هیات مدیره مجموعه مهم‌ترین دارایی این شرکت دانش‌بنیان عنوان شد.

صیاد زاده گفت: انسجام بین نیروهای اصلی تیم و وجود اعتماد متقابل بین اعضا، مهم‌ترین ویژگی و مهم‌ترین دارایی شرکت دانش‌بنیان دیده پرداز صبا است. صیاد زاده افزود: در این شرکت انجام امور، قائم به فرد نبوده و تعهد کاری افراد به حدی بالا است که در نبود مدیران مستقیم نیز کار باکیفیت پیش می‌رود، البته این موضوع در کنار تخصص فنی و مهارت افراد ازجمله عوامل کلیدی موفقیت این سازمان عنوان شد.