fa-IR
کارگاه اصول طراحی وب‌سایت ویژه استارت‌آپ‌ها برگزار شد

کارگاه اصول طراحی وب‌سایت ویژه استارت‌آپ‌ها برگزار شد

کارگاه اصول طراحی وب‌سایت، روز سه‌شنبه ۲۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در مرکز رشد دانشگاه قم برگزار شد. در این کارگاه مجتبی فرخی‌فر، کارشناس ارشد شبکه رایانه و مدرس کارگاه، ضمن معرفی خود به‌عنوان مشاور شبکه و اینترنت، مطالب زیر را بیان کرد.

وب‌سایت، راحت‌ترین ابزار برای نمایش نوآوری و ارزش‌های ایجادشده برای استارت‌آپ‌ها است. از طریق سایت استارت‌آپ، می‌توان تعامل بیشتری با کاربران برقرار کرد و نظرات و پیشنهادهای آن‌ها را در مورد روند استارت‌آپ فهمید. یک وب‌سایت با عکس‌های جذاب، رابط کاربرپسند و محتوای خلاصه و مفید می‌تواند مشتریان بیشتری را جذب کند. چنانچه اصول ابتدایی و مهم در طراحی وب‌سایت استارت‌آپ رعایت نشود، هزینه‌های زیادی به بار خواهد آورد. حتی ممکن است منجر به شکست استارت‌آپ شود.

فرخی‌فر، مدرس کارگاه ضمن ارایه کامل سرفصل‌های ضرورت طراحی وب‌سایت، اصول طراحی وب‌سایت، رعایت اصول SEO در وب‌سایت، استانداردهای بین‌المللی وب، اعتبارسنجی وب‌سایت، محتوا سازی مناسب وب‌سایت و... ضرورت طراحی وب‌سایت را رسیدن استارت‌آپ به سوددهی و موفقیت بیشتر در کسب‌وکار دانست.

فرخی‌فر، هم‌چنین بیان کرد: مهم‌ترین موضوع در طراحی اصولی یک سایت استفاده از خلاقیت افراد است یعنی باید در ارایه مطالب سایت خود خلاقیت داشته باشید. به این صورت که کاربران سایت شما با ورود به سایت به مطالب جدید با طراحی متفاوتی برخورد کنند که در جای دیگری آن را نیافتند.

او در ادامه بیان کرد: طبق آمار دو سال گذشته در ایران در خصوص خریدهای حضوری و آنلاین، ۹۳ درصد خریدها به‌صورت آفلاین و تنها هفت درصد از  آن‌ها به‌صورت آنلاین انجام می‌شود و در طی این دو سال این آمار رشد بیشتری داشته است.