fa-IR
حجم قابل توجهی از منابع  پست بانک واگذار شده است
مدیرعامل پست‌بانک

حجم قابل توجهی از منابع پست بانک واگذار شده است

مدیرعامل پست‌بانک در پاسخ به این سوال که وزارت ارتباطات هر سال بودجه‌ای برای کمیته وام وجوه اداره شده با هدف کمک به کسب‌و‌کارهای نوپا دارد اما گفته می‌شود وزارت ارتباطات به جای اختصاص این بودجه برای ایجاد اشتغال، آن را در حساب پست‌بانک نگه می‌دارد و از آن سود می‌گیرد،‌ گفت: بودجه کمیته وام وجوه اداره شده در اختیار وزارت ارتباطات قرار می‌گیرد و در کمیته‌ای که پست‌بانک نیز در آن عضو است طرح‌ها بررسی می‌شوند. بخشی از طرح‌ها که نیاز به حمایت داشته باشد، از تسهیلات با شرایط دریافت آسان‌تر و نرخ ترجیهی این کمیته استفاده می‌کنند.

خسرو فرهی ادامه داد: این طرح‌ها به پست‌بانک معرفی می‌شوند و تسهیلات پرداخت می‌شود. این طور نیست. وزارت ارتباطات از این وجوه استفاده خوبی می‌کند و شاهد ایجاد کسب‌و‌کارهای کوچک به ویژه در حوزه محتوا هستیم و حجم قابل توجهی از منابع واگذار شده است.

وی ادامه داد: سالانه به طور میانگین با مصوبه مجلس ۱۴۰۰میلیارد ریال اعتبار برای این کمیته در اختیار بانک قرار می‌گیرد و تقریبا همه آن واگذار می‌شود که بخشی از این اعتبار تا مراحل قرارداد سپری شود نزد پست‌بانک باقی می‌ماند.

او در پاسخ به این‌که آیا سالانه بخشی از این اعتبار در پایان فصل در حساب پست‌بانک می‌ماند و سال گذشته چه میزان باقی مانده است، گفت: به تناسب معرفی طرح‌ها تسهیلات پرداخت می‌شود و بخشی از منابع ممکن است نزد بانک بماند اما درصد و میزان آن قابل ملاحظه نیست.

فرهی ادامه داد: طبیعی است که ممکن است بخشی از منابع برای سال آینده باقی بماند.