fa-IR
با وجود اینترنت، کار کردن در حوزه IT حد و مرزی ندارد
مدیر کل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات زنجان در دیدار با روستاییان:

با وجود اینترنت، کار کردن در حوزه IT حد و مرزی ندارد

به مناسبت «سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» و دعوت اهالی، وحید فرخی مدیرکل استان زنجان بازدیدی از مناطق روستایی شهرستان زنجان بخش زنجانرود داشت.

فرخی، مدیرکل ICT استان در این دیدار ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر گفت: ظرفیت روستاها باید توسط خود افراد بومی احصاء و معرفی شود تا موضوع اشتغال روستایی در اولویت قرارگرفته و ضمن شناسایی فرصت‎ها و شیوه فعالیت‎ها گام‎های موثری در اشتغال روستایی توسط خود روستاییان به منصه ظهور برسد.

مدیرکل استان در ادامه سخنان خود، ضمن تشریح مبسوط تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری تصریح کرد: دولت تسهیلات حمایتی برای رونق اقتصادی در روستاها در نظر گرفته است که می‎تواند در تحول این مناطق مفید باشد.

وحید فرخی، بر پیگیری مطالبات جوانان روستاها در زمینه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید نموده و افزود، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف به تامین اینترنت پرسرعت در قالب طرح uso برای روستاییان است و باوجود اینترنت، کار کردن در حوزه IT حدومرزی ندارد.

فرخی با اشاره به حمایت‌های وزارت متبوعه از کسب‌وکارهای نوپا ؛ اقدامات اداره کل در زمینه حمایت از کسب‌وکارهای نوپا و اشتغال‌زا را نیز بیان نمودند. در پایان ضمن بررسی مشکلات ارتباطی، بازدیدی از مجموعه فرهنگی و کتابخانه روستا به عمل آمد.