fa-IR
استارت‌آپ‌ها زمینه‌ساز تحول آموزش پایه‌اند
ستاری در باغ کتاب تهران

استارت‌آپ‌ها زمینه‌ساز تحول آموزش پایه‌اند

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در حاشیه بازدید از باغ کتاب تهران با بیان این‌که تهران به عنوان یک شهر نوآور و خلاق دارای ظرفیت‌های بالقوه تحول‌آفرینی است، افزود: زمینه‌ها و ظرفیت‌های علمی کلان‌شهر تهران با جمعیت میلیونی جوان می‌تواند در تغییر جهت‌گیری و شیوه‌های آموزش نقشی مهم ایفا کند.

سورنا ستاری با اشاره به نقش استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه آموزش در تحقق اقتصاد دانش‎بنیان گفت: استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان توانمند و خلاقی که در حوزه آموزش فعال‌اند، می‌توانند با تحول ساختار پیشین در آموزش پایه، ورود نوآوری و پویایی در این عرصه، راه را برای حرکت آموزش پایه به سوی اقتصاد دانش‌بنیان محقق کنند.

رییس بنیاد ملی نخبگان، با اشاره به ضرورت ورود بخش خصوصی به عرصه نوآوری آموزشی گفت: آموزش از حوزه‌های مهم و راهبردی است که دولت صرفا می‌تواند با حمایت و راهبری نقش خود را ایفا کند و باید مسیر ورود بخش خصوصی به این عرصه هموار شود.

باغ کتاب تهران مجموعه‌ای فرهنگی و آموزشی در ابعاد ۱۱۰ هزار متر مربع، شامل چهار بخش اصلی بهارستان (کودک و نوجوان)، خیالستان (فناوری‌های دیجیتال)، نگارستان (سالن‌های سینما) و سروستان (عمومی و بزرگسال) است و در دوطبقه برای آشناسازی جامعه جوان و نوجوان با نوآوری و موضوعات علمی فعالیت می‌کند.

ستاری همراه با سیدمجید حسینی، مدیرعامل موسسه نشر شهر و مدیر باغ کتاب، پرویز کرمی دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان و اسماعیل قادری فر رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی از بخش‌های گوناگون این مجموعه فرهنگی دیدن کردند.