fa-IR
وبینار ویدئو مارکتینگ برگزار شد
توسط شتاب‌دهنده هاب اصفهان

وبینار ویدئو مارکتینگ برگزار شد

شتاب‌دهنده هاب اصفهان، نخستین رویداد از سری رویدادهای آنلاین و حضوری خود را با موضوع ویدئو مارکتینگ روز سه‌شنبه ۲۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ با تدریس محمدرضا رضایی، روزنامه‌نگار علمی و مدرس تولید محتوا به‌صورت کاملاً رایگان برگزار کرد.

هاب محصول همکاری مشترک همراه اول، دانشگاه صنعتی اصفهان و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان است که از پاییز سال جاری فعالیت خود را در اصفهان آغاز کرد. ماموریت اصلی هاب در حوزه شتاب‌دهنده، حمایت و سرعت بخشیدن به رشد و تجاری‌سازی استارت‌آپ‌ها در حوزه IT و Telecom و ایفای نقش تجمیع کنندگی در حوزه خدمات ارزش‌افزوده و تجمیع محتوا، سرویس‌های بومی و تولیدشده در استان اصفهان، سایر نقاط کشور و حتی در سایر کشورها در راستای ارائه بر بستر همراه اول است.

ازجمله برنامه‌های اصلی هاب اصفهان در شروع کار خود، برگزاری رویدادهای آموزشی به‌صورت آنلاین و حضوری است که نخستین دوره آموزشی به‌صورت آنلاین و با موضوع ویدئو مارکتینگ با هدف کمک به تیم‌های استارت‌آپی در برندسازی از طریق تولید محتوای ویدئویی برگزار شد تا بتواند به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در افزایش فروش استارت‌آپ‌ها نقش داشته باشد.
مخاطبان اصلی وبینار ویدئو مارکتینگ نیز فعالان زیست‌بوم استارت‌آپی کشور، مدیران وب‌سایت‌‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی، کارشناسان تولید محتوا و فعالان بخش روابط عمومی بودند.

ازجمله مباحثی که در این رویداد دوساعته به آن‌ها پرداخته شد این بود که امروزه ویدئو مارکتینگ به بازیگر قدرتمندی درصحنه بازاریابی محتوایی تبدیل‌شده است و می‌توان از آن در مسیر برندسازی و فروش به‌عنوان یک عامل میان‌‌بر استفاده کرد. به جرأت می‌توان گفت که ویدئو، قدرتمندترین قالب محتواست، زیرا در مقایسه با سایر قالب‌های محتوایی تقریباً تمام حواس مخاطب را به خود درگیر می‌کند. تا همین چند سال پیش‌تولید محتوای ویدئویی بسیار پرهزینه و وقت‌‌گیر بود؛ اما در حال‌ حاضر می‌توان با یک تلفن همراه مناسب و آموزش چند نرم‌‌افزار حرفه‌ای که کار کردن با آن‌ها چندان سخت نیست، ویدئویی حرفه‌ای و قابل‌قبول و درعین‌حال تاثیرگذار برای معرفی برند، محصولات و خدمات خود تولید کرد ولی این‌همه داستان ویدئو مارکتینگ نیست؛ بلکه برای تولید ویدئو و نشر آن باید اصول و قواعدی را رعایت کرد که بتواند بیشترین اثربخشی را داشته باشد، مانند طراحی یک سناریوی حرفه‌ای در راستای هدفی که به دنبال آن هستید.

علاقه‌مندان به حضور در سایر رویدادهای آموزشی هاب تا پایان سال جاری می‌توانند به وب‌سایت هاب اصفهان مراجعه کنند.