fa-IR
کنفرانس تخصصی اینترنت اشیا ایران آغاز به‌کار کرد

کنفرانس تخصصی اینترنت اشیا ایران آغاز به‌کار کرد

«سومین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیا ایران» سه‌شنبه، ۲۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گشایش یافت.

این رویداد با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، صادق عباسی شاهکوه مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، نصرالله جهانگرد معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و جمعی از متخصصان این حوزه آغاز به کار کرد.

جهرمی در صحبت‌های خود با اشاره به این‌که سه ضلعی «اینترنت اشیا»، «هوش مصنوعی» و «کلان داده‌ ها» در حال شکل دادن تحول بزرگی در دنیا تحت عنوان اقتصاد دیجیتال هستند و از نتایج آن با عنوان انقلاب صنعتی یاد می‌‌شود، گفت: توجه ویژه به این عرصه و تلاش برای به کارگیری از توان داخلی برای پیشرفت در این عرصه اولویتی است که حاکمیت‌ها باید به آن توجه کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: نیروهای خلاق و توانمندی در داخل کشور وجود دارند که نمونه آن‌ها در منطقه و دنیا کم است و این نیروها می‌توانند این فناوری را در داخل کشور ایجاد کنند، توسعه دهند و بازار داخل و منطقه را با این روند تصاحب کنند.

آذری جهرمی همچنین گفت: در چنین نشست‌هایی، شرکت‌ها می‌توانند با مرور وضعیت خود بفهمند در بخش تحولات دیجیتال در چه جایگاهی به نسبت رقیبان قرار دارند و برگزاری نمایشگاه‌‌ها و همایش‌‌ها در حوزه تحولات دیجیتال همانند اینترنت اشیا کمک خوبی به فعالان این عرصه برای شناسایی ظرفیت‌های داخلی است. به لطف توسعه فراگیر نسل سوم و چهارم اینترنت موبایل، بستر برای انتقال اطلاعات و توسعه در حوزه تحولات دیجیتال فراهم شده است.

در آغاز مراسم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از غرفه همراه اول در این نمایشگاه بازدید کرد و از نزدیک با آخرین دستاوردهای این شرکت در حوزه هوشمندسازی و اینترنت اشیا آشنا شد. همراه اول به عنوان حامی برگزاری این رویداد، علاوه بر برپایی غرفه، با دعوت سخنران تخصصی از شرکت نوکیا در حوزه شهر هوشمند، در این کنفرانس حضور دارد.

معرفی NB-IoT و کاربردهای آن، ارایه راهکارهای هوشمندسازی شبکه انرژی شامل برق، گاز و آب، ارایه راهکارهای هوشمندسازی و مدیریت ناوگان حمل و نقل شامل سامانه سپهتن (پایش هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل جاده ای) و سامانه تعاملی هوشمند خودرو و همچنین نمایش شهر هوشمند از طریق AR، از برنامه‌های همراه اول برای حضور در این نمایشگاه است.

علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند ۲۴ و ۲۵ بهمن‌ماه از ساعت ۹ تا ۱۷، به محل نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران واقع در «بوستان گفتگو» مراجعه کنند.