fa-IR
ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات
سال آینده انجام می‌شود

ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات

حسن روحانی، سه شنبه، ۲۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ در نشست مشترک استانداران، وزیران، روسای سازمان‌های اقتصادی و مدیران موسسات مالی و اعتباری، همگان را به تلاش برای تقویت امید در کشور فرا خواند و اظهار کرد: قانون اساسی به شرط التزام و اجرای کامل آن، برای کارآمدی و جلب رضایت عامه کافی است. تا پایان سال ۹۷ هر کارگاهی که نیرو جذب کند، از بیمه معاف است.

او با تاکید بر این‌که سال ۹۷ سال نشاط است، گفت: لازم است استانداران و دستگاه‌های اجرایی جوانان را به صحنه مدیریت بیاورند. اراده، اطمینان، نشاط و امید به آینده اساس پیشرفت است و مدیرانی باید بمانند که به آینده امید صددرصدی دارند.

رییس دولت دوازدهم اشتغال را از مهم‌ترین مطالبات مردم دانست و گفت: این امر باید در سال با حرکت فوق‌العاده انجام شود. وزارت کار باید تمام منابع پیش‌بینی‌شده برای اشتغال روستایی را تا پایان تیرماه ۱۳۹۷ اختصاص دهد.

به گفته او، فناوری اطلاعات، فضای مجازی و سرعت بالای اینترنت از ضرورت‌های اقتصاد و اشتغال است. فضای مجازی می‌تواند واسطه‌های مضر و تاخیرهای هزینه‌ساز را از چرخه تولید و خدمات حذف کند.

رییس‌جمهوری با بیان این‌که ۲۰ هزار میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات هزینه کردیم تا مردم راحت‌تر زندگی کنند، افزود: ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات برای سال ۹۷مد نظر است.

روحانی یادآور شد: زمین‌‌های دولتی (به‌ویژه در کنار بافت‌های فرسوده) برای توسعه اشتغال و مسکن مجانی واگذار می‌شوند. دانش‌آموزان و دانشجویان باید برای تامین نیازهای بخش خصوصی مهارت بیاموزند. شایستگی‌های مدیریتی نسل جوان، زنان، اقوام و مذاهب با نگاه واحد دیده شود.