fa-IR
صنعت گردشگری به کمک استارت‌آپ‌ها رونق می‌یابد
ستاری در بازدید از استارت‌آپ «علی‌بابا» عنوان کرد

صنعت گردشگری به کمک استارت‌آپ‌ها رونق می‌یابد

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان گفت: کسب‌و‌کارهای دانش‌بنیان و استارت‌آپی با ماهیت خلاقیت‌محور خود می‌توانند ضمن شکوفا کردن ظرفیت بالقوه اقتصاد این صنعت را رونق ببخشند.

سورنا ستاری در بازدید از استارت‌آپ علی‌بابا با اشاره به آینده روشن صنعت گردشگری و سفر، اظهار کرد: با شکل‌گیری و توسعه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و استارت‌آپی، آینده بسیار مطلوبی در انتظار گردشگری و سفر است و این کسب‌وکارها می‌توانند با ارایه خدمات در دسترس و مطلوب، ضمن جذب گردشگر داخلی و خارجی، اقتصاد این صنعت را متحول کنند.

او بهترین زیرساخت برای توسعه کسب‌و‌کارهای دانش‌بنیان و استارت‌آپی را ایجاد زیست‌بوم مساعد کارآفرین این کسب‌وکارها دانست و گفت: دولت باید در این زمینه نقش تسهیل‌گری داشته باشد و از دخالت در روند فعالیت استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان بپرهیزد تا با ایجاد میدان، فعالیت بخش خصوصی شکل بگیرد. دولت با حمایت و راهبری بستری فراهم می‌کند تا این کسب‌و‌کارها تحول جدی را در اقتصاد کشور رقم بزنند.

ستاری، با بیان این‌که کسب‌و‌کارهای خلاق و دانش‌بنیان با نوآوری نیروی انسانی جوان و تحصیل‌کرده فضای اقتصادی کشور را دست‌خوش تحول می‌کنند، افزود: این کسب‌و‌کارها با نگرش تازه‌ای که به اقتصاد و اشتغال دارند، بازارهای کسب‌و‌کارهای جدید را گسترش می‌دهند.

در ادامه معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، از بخش‌های تحقیق و توسعه، مدیریت بازار و ارتباط با مشتریان استارت‌آپ علی‌بابا یکی از کسب‌و‌کارهای استارت‌آپی ارایه‌دهنده خدمات در حوزه سفر و گردشگری دیدن کرد.

 این استارت‌آپ سال ۱۳۹۳ کار خود را آغاز کرده است و در این مدت توانسته بیش از ۳ میلیون بلیط در اختیار مشتریان قرارا دهد و با رشد ۲۰ درصدی، برای به دست گرفتن سهم ۴۵ درصدی از بازار سفر آنلاین فعالیت می‌کند.

استارت‌آپ علی‌بابا، در حالی‌که ۲۰درصد از فروش بلیط هواپیما و ۱۵درصد از فروش بلیط قطار را در اختیار دارد، بنای کار خود را بر توسعه و تحول صنعت گردشگری قرار داده است.