fa-IR
رفع مشکل فعالیت شرکت‌های رایانه‌ای در اماکن مسکونی
با قول مساعد شهردار تهران امکان‌پذیر می‌شود

رفع مشکل فعالیت شرکت‌های رایانه‌ای در اماکن مسکونی

شهردار تهران در جلسه مشترکی با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران اعلام کرد: برای حل مشکلات شرکت‌های رایانه‌ای در زمینه رفع محدودیت استقرار آن‌ها در اماکن مسکونی اقدام می‌کنیم.

محمدعلی یوسفی‌زاده، نایب‌رییس هیات‌مدیره این سازمان با اشاره به قول مساعد شهردار تهران برای رفع محدودیت فعالیت شرکت‌های رایانه‌ای در اماکن مسکونی گفت: در جلسه مشترک با شهردار تهران که با حضور و پیگیری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، شهردار قول مساعدی در زمینه صدور دستورات لازم برای رفع این محدودیت‌ها داد.

یوسفی‌زاده به تاریخچه استقرار شرکت‌های رایانه‌ای در اماکن مسکونی اشاره کرد و گفت: در تعاملات سال‌های گذشته تا پیش از سال ۱۳۹۲، توافقاتی میان سازمان برنامه و بودجه وقت، دبیرخانه وقت شورای عالی انفورماتیک و شهردار وقت تهران برای ایجاد تسهیلات برای شرکت‌های رایانه‌ای صورت گرفته بود که براساس آن این شرکت‌های می‌توانستند با ضوابط معین شده، از اماکن مسکونی با تغییر کاربری به اداری، به عنوان محل کار استفاده کنند.

نایب‌رییس هیات‌مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در این‌باره افزود: تا پیش از تصویب طرح تفصیلی و با مساعدت شهردار وقت تهران، طبق بخشنامه‌ای مراتب این توافق از طرف معاونت شهرسازی و معماری وقت به شهرداری‌های مناطق ۲۰‌گانه تهران ابلاغ شده بود اما پس از تصویب طرح تفصیلی شهر تهران در شورای شهر، اجرای این بخشنامه جز در مناطقM11  و M12 شهر تهران متوقف شد.

یوسفی‌زاده با اشاره مشکلات متعدد شرکت‌های رایانه‌ای در این زمینه گفت: پس از توقف اجرای بخشنامه موردنظر، این شرکت‌ها برای استقرار در اماکن مسکونی با مشکلات بسیاری مواجه شدند.