fa-IR
اشتغال ۷۵ دانشجو از طریق مرکز رشد و فناوری
مسئول مرکز فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ساری مطرح کرد

اشتغال ۷۵ دانشجو از طریق مرکز رشد و فناوری

مسئول مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی ساری گفت: ۷۵ نفر از دانشجویان و جوانان که متوسط سنی ۲۴ سال دارند در مجموعه‌های مرکز رشد در حال فعالیت‌اند و کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کرده‌اند.

محمد محمدزاده با بیان این‌که نظر مشتری بهترین نقد محصول است، اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های ما در مرکز رشد در حوزه کسب‌و‌کار، عرضه محصولات به بازار است؛ زیرا از لحاظ ماهیتی محصول متناسب با بازار نیست.

او افزود: مازندران نیازمند برگزاری بیشتر نمایشگاه‌های کسب‌و‌کار به صورت فصلی است. ورود اداراتی مانند «صنعت و معدن» در حوزه کسب و کار بسیار اهمیت دارد زیرا یک کسب‌و‌کار نوپا برای شناساندن مهارت‌های خود نیاز به معرفی شدن با حداقل امکانات، در چنین نمایشگاه‌هایی دارد.

مسئول مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی ساری با اشاره به این‌که یکی از دغدغه‌های اصلی دولت در حال حاضر بحث اشتغال جوانان است، گفت: با توجه به بحث مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری درباره تولید و اشتغال، در چند سال اخیر بر آن شدیم با تاسیس مرکز رشد، یک فضای کار اشتراکی ایجاد کنیم تا افراد متخصص و صاحب ایده از این خدمات برای معرفی مهارت‌ها و محصولات خود تا تبدیل به یک طرح مناسب استفاده کنند.

محمدزاده بیان کرد: بخش عمده‌ای از فضای شبکه‌ای مرکز رشد فضای منتورها است که برخی افراد در این حوزه مشغول به کار شده‌اند و برخی دیگر در فضای منتوری با کمک کسب‌و‌کارهای دیگر کسب‌وکار خود را فعال می‌کنند.

مسئول مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی ساری از همکاری بین این مرکز با سازمان فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات برای تغییر روند واحدها و توسعه جدید در جهت استفاده از افراد متخصص خبر داد و افزود: زمینه همکاری با این سازمان در سطح استان به وجود آمده است تا افراد صاحب تخصص و فن‌آور کسب‌و‌کار خود را ایجاد و با معرفی به شرکت‌های بزرگ‌تر گسترش دهند.

او ادامه داد: شرکت‌هایی که در فاز نخست با آن‌ها ارتباط برقرار شد که شرکت‌هایی با زیر ساخت در حوزه مخابرات و در بخش فن‌آوری ارتباطات و اطلاعات برای شروع کسب‌وکار بود.

محمدزاده تصریح کرد: در حال حاضر سه رویداد با استاندارد فن‌آوری ارتباطات و اطلاعات در حوزه کسب و کار ما شکل گرفته، «رویداد تفکیکی آزاد» در حوزه کسب‌وکار و «کسب‌وکار نوپا»، «رویداد انیماپ» در حوزه انیمیشن و بازی و رویداد سوم «آینده نویسان» که در حوزه تولید محتوا وب و برنامه‌نویسی کار می‌کند.

 مسئول مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی ساری با بیان این‌که سیاست مازندران بیشتر بر روی گردشگری و کشاورزی است، عنوان کرد: یک رویداد جدید با نام رویداد «ماجرا جو» استارت زده شد و هدف این رویداد استارت‌آپ‌های این حوزه‌ها در محیط‌های گردشگری و با ماهیت گردشگری عجین شده است.

او با بیان این‌که مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی در سه سال فعالیت خود از شروع تاکنون هیچ حمایتی از سوی مسئولان نشده است، گفت: امروز بین ۷۰ تا ۷۵ نفر از دانشجویان و جوانان که متوسط سنی ۲۴سال دارند در مجموعه‌های مرکز رشد در حال فعالیت‌اند و کسب و کار خود را راه اندازی کرده‌اند.