fa-IR
کنفرانس تخصصی اینترنت اشیا برگزار می‌شود

کنفرانس تخصصی اینترنت اشیا برگزار می‌شود

سومین کنفرانس تخصصی اینترنت اشیا (IoT ) با هدف بررسی آخرین روندها و تحولات خدمات مبتنی بر این فناوری در ایران و جهان، برگزار می‌شود.

گردهمایی سالانه فعالان فناوری اینترنت اشیا در قالب برگزاری سومین کنفرانس تخصصی این فناوری اواخر بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود.

فروم اینترنت اشیا ایران که توسط جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف برپا خواهد شد، حرکتی به سمت بهره‌برداری از خدمات مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا (IoT ) در کشور عنوان شده است.

بررسی آخرین روندها و تحولات خدمات مبتنی بر IoT در جهان و ایران، تبیین چالش‌های پیش‌رو و نیز طرح و بررسی راهکارهای کاربردی جهت رفع این چالش‌ها، از جمله اهداف برپایی این گردهمایی است.

تمرکز بر ارایه دستاوردهای شرکت‌های فعال در زمینه پیاده‌سازی خدمات IoT در ایران، محور سومین گردهمایی اینترنت اشیا است. ارایه مفاهیم مرتبط با IoT و نیز ارایه نمونه‌های صنعتی شده خدمات و فناوری های مرتبط با IoT، رویکردهای این فروم تخصصی در سال‌های گذشته بوده است.

در این گردهمایی درباره موضوعاتی چون ضرورت سرمایه‌گذاری روی استارت‌آپ‌های اینترنت اشیا، تاثیر تحول دیجیتالی در صنایع از طریق توسعه خدمات مبتنی بر IoT و تجزیه و تحلیل تحولات حوزه تنظیم مقررات (رگولیشن) بحث و تبادل نظر صورت می‌گیرد.

این گردهمایی ۲۴ بهمن ماه در محل نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو برگزار می‌شود و همزمان با آن نمایشگاه تخصصی IoTex ۲۰۱۸ نیز به مدت دو روز در محل دائمی نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران برپا خواهد شد.