fa-IR
کارگاه «فنون مذاکره تجاری» در پارک علم و فناوری کرمانشاه برگزار شد

کارگاه «فنون مذاکره تجاری» در پارک علم و فناوری کرمانشاه برگزار شد

کارگاه آموزشی «فنون مذاکره تجاری» از سری کارگاه‌های مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا واحد کرمانشاه، روز چهارشنبه ۱۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در پارک علم و فناوری کرمانشاه برگزار شد.

سیامک آزادی، معاون پارک علم و فناوری استان به‌عنوان مدرس کارگاه به ارایه توضیحات مبسوط در خصوص انواع مذاکره، استراتژی‌ها، تضاد در مذاکره و چارچوب‌های مذاکره پرداخت.

آزادی، برقراری ارتباط برای رسیدن به توافق بر اساس راه‌حل‌ها و راهکارهایی که بر معیارها و موازین قابل‌قبول استوار بوده و منافع طرفین را منصفانه تأمین کند را ازجمله اصول مذاکره اصولی تعریف کرد و در ادامه به مذاکرات مبتنی بر برد – باخت، باخت – برد و باخت-باخت اشاره کرد و ضمن غیراصولی توصیف کردن همه آن‌ها، تنها مذاکره اصولی را مذاکره مبتنی بر برد- برد دانست.

وی همچنین جداسازی اشخاص از موضوع، تمرکز بر منافع، اندیشیدن به راه‌های مختلف برای تأمین منافع متقابل و استفاده از معیارها و موازین را از اصول چهارگانه مذاکره اصولی عنوان کرد.

آزادی در ادامه به آشنایی با فرهنگ‌ها، انتخاب محل مذاکره، آراستگی ظاهر، رعایت ادب و احترام، آشنایی با روانشناسی، برقراری ارتباط موثر، هنر سخنوری و چهره شناسی اشاره کرد و تمامی این موارد را از مهارت‌های مذاکره اصولی خواند. لزوم آشنایی با روانشناسی، برقراری ارتباط موثر، آشنایی با هنر سخنوری و تدبیر در مذاکره از دیگر اصول مذاکره هستند که آزادی به بحث در خصوص آن‌ها پرداخت.

در بخش پایانی این کارگاه مدرس به ارایه توضیحات و نظریه‌های مختلف در حوزه زبان بدن پرداخت و این مقوله را از مهم‌ترین بخش‌های فنون مذاکره اصولی عنوان کرد.

در جریان این کارگاه که در سالن علامه طباطبایی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه برگزار شد، مدیران استارت‌آپ‌ها، مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان، افراد فعال در زمینه بازاریابی و دانشجویان و مشاوران حوزه فناوری به بحث و تبادل‌نظر با مدرس کارگاه پرداختند.