fa-IR
پارک کسب‌وکارهای نوین فضاپایه راه‌اندازی می‌شود

پارک کسب‌وکارهای نوین فضاپایه راه‌اندازی می‌شود

رییس سازمان فضایی ایران و معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، چهارشنبه ۱۸بهمن‌ماه ۱۳۹۶ ضمن بازدید از مرکز فضایی ماهدشت گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های ارزشمند این مرکز، یکی از اولویت‌های سازمان فضایی ارتقای جایگاه مرکز ماهدشت است.

رییس سازمان فضایی ایران در نشست صمیمانه با کارکنان مرکز ماهدشت افزود: این مرکز باید با هدف ارایه خدمات برای رفع مشکلات و مسایل کشور مانند مدیریت بلایا، کم‌آبی، آلودگی هوا، گردوغبار و... با استفاده از داده‌های فضایی فعالیت‌های خود را توسعه دهد.

براری با تاکید بر لزوم اثرگذار بودن داده‌های دریافتی در مرکز ماهدشت اظهار کرد: افزایش کیفیت خدمات ارایه شده باعث افزایش سهم سازمان از بازار و اقتصاد فضایی خواهد شد. خوشبختانه از نیروی انسانی بسیار خوبی برخورداریم که باید از مهارت و دانش این نیروی کارآمد برای ارتقای کیفیت خدمات ارایه شده استفاده کرد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: با توجه به این‌که کشور ما جزو ۱۰ کشور بلاخیز دنیا است. باید کاربرد فناوری فضایی در مدیریت بلایا مورد توجه قرار گیرد و داده‌های مناسب با این بلایا دریافت و در اختیار کاربران قرار گیرد.

براری کاهش تصدی‌گری و افزایش تسهیل‌گری در حوزه فضایی را یکی دیگر از اهداف و برنامه‌های سازمان فضایی ایران دانست و افزود: ایجاد بستر مناسب برای توسعه کسب‌وکارهای‌ نوپا و تقویت بخش خصوصی از وظایف و برنامه‌های سازمان فضایی ایران و مرکز ماهدشت است.